Poważny wypadek w Warszawie. Tramwaj zderzył się z trzema samochodami. Po zderzeniu wykoleił się

Do poważnego wypadku doszło na warszawskiej Ochocie przy ul. Grójeckiej i Wawelskiej. Z tramwajem zderzyły się trzy samochody, dwa osobowe, jeden dostawczy. Po zderzeniu tramwaj wykoleił się.

Do wypadku doszło na jednym z większych warszawskich skrzyżowań - ulicy Wawelskiej z Grójecką. - Dwa samochody osobowe i jeden dostawczy zderzyły się z tramwajem - informuje Edyta Wisowska z biura prasowego Komendy Rejonowej Policji na Ochocie. 

Utrudnienia w ruchu

Jak dodaje, trzy osoby trafiły do szpitala. - Jedna z tramwaju, dwie z samochodów osobowych - informuje. Wypadek wzbudził poruszenie wśród mieszkańców. - Po zderzeniu tramwaj wykoleił się. Można się spodziewać dużych utrudnień w ruchu - mówi Wisowska. 

Policja poinformowała, że ruch samochodów odbywa się już bez utrudnień.

Przyczyna wypadku

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną wypadku. - Za wcześnie, żeby o tym mówić, na razie będziemy ustalać, jak doszło do zdarzenia - mówi Wisowska.

Na początku podejrzewano, że zawiniły niesprawne hamulce w tramwaju - tak podawał reporter tvwarszawa.pl Jak nieoficjalnie się dowiedział, podczas testów wykonanych przez policję tuż po zderzeniu, okazało się jednak, że hamulce w tramwaju działały prawidłowo. Michał Powałka z Tramwajów Warszawskich w rozmowie z tvnwarszawa.pl przyznał natomiast, że motorniczy nie zatrzymał się na przystanku.

Kierowcy oraz motorniczy zostali przebadani alkomatem. - Wszyscy byli trzeźwi - poinformowała Wisowska.

Zablokowany przejazd

ZTM informuje, że w związku z zablokowanym przejazdem w rejonie skrzyżowania Grójeckiej i Wawelskiej występują utrudnienia w kursowaniu linii 1, 7, 9, 14, 15. Wymienione linie jadące w kierunku krańców P+R Al. Krakowska i Banacha zawracane są na krańcu Pl. Narutowicza.

Uruchomiona została także autobusowa linia zastępcza Z kursująca na trasie Pl. Narutowicza - P+R Al. Krakowska.

Ukąszenia komara to nic przyjemnego. Oto 3 domowe sposoby na te uciążliwe owady

Więcej o: