Powstał propagandowy film o wizycie Trumpa w Warszawie? Widzowie zachwyceni klipem

Donald Trump swoim przemówieniem na pl. Krasińskich podbił serca Polaków. Z okazji jego wizyty nagrano klip, w którym pojawiły się urywki z wystąpienia. Ale nie tylko. Ludzie nie kryją zachwytu.

8 lipca w internecie opublikowano filmik prezentujący fragmenty przemówienia Trumpa na placu Krasińskich w Warszawie.

"Piękny list"

Znalazły się w nim urywki przemówienia Jana Pawła II, sceny z kronik fimowych z powstania warszawskiego i II wojny światowej. Pod wideo pojawiły się same pozytywne komentarze.

 

"Piękny list z Polski do Świata. Dziękujemy za tę dumną opowieść o naszej Ojczyźnie Panie Prezydencie!" - pisze "bystra".

"Film jest .... wręcz powalający. Dziękuję." - pisze Janusz.

Na zlecenie PiS?

Pojawiają się komentarze, że film przywodzi na myśl materiały propagandowe. Jak informuje Wawalove, wideo zrealizowane zostało przez #RazemBezpieczni. Informuje, że pod tym hasłem Ministerstwo Obrony Narodowej zorganizowało 6 lipca br. na błoniach stadionu Narodowego piknik polsko-amerykański.

 

Wawalove nawiązuje również do klipu, który promował przyjazd Trumpa. Jak podaje WP, stworzyła go tajemnicza fundacja, której członkowie związani są z PiS. Prezes fundacji nie chciał jednak zdradzić szczegółów. Jak powiedział, podpisał umowę o zachowaniu poufności. 

Promocja Polski na świecie

Wielu twierdziło, że wystąpienie Donalda Trumpa w Warszawie było doskonałe - prezydent USA wiedział, na co położyć akcent, aby trafić do serc Polaków. Nawiązywał do historii Polski, do Powstania Warszawskiego, do męstwa i poświęcenia narodu polskiego. 

Mieszkańcy czekali na to miejsce od dawna. Muzeum, w którym każda rzecz ma swoją historię

Więcej o: