Obozowa zamknięta jeszcze do 24 lipca. "Żart i skandal. Na Wolę i Jelonki da się obecnie dojechać jedną ulicą"

Do 10 lipca miała trwać rozbiórka wiaduktu nad ul. Obozową. Okazuje się jednak, że jeszcze poczekamy na przywrócenie ruchu na drodze. Odcinek między al. Prymasa Tysiąclecia a Wawrzyszewską będzie zamknięty do 24 lipca.

Ulica Obozowa pomiędzy ul. Wawrzyszewską a al. Prymasa Tysiąclecia będzie zamknięta dla ruchu jeszcze do 24 lipca. "To jest żart i skandal. Mieli pojutrze otworzyć. Na Wolę i Jelonki da się obecnie dojechać JEDNĄ ulicą" - oburza się nasz czytelnik, pan Paweł. "Wola totalnie sparaliżowana" - wtóruje mu pan Jan.

Pierwotnie, jak pisała "Gazeta Stołeczna", remont miał potrwać do 10 lipca. Wszystko z powodu remontu linii kolejowej nr 20 - obwodowej z Dworca Zachodniego do Gdańskiego m.in. wzdłuż al. Prymasa Tysiąclecia. Pojawią się nowe wiadukty nad ulicami Kasprzaka, Wolską i Obozową. Najpierw jednak stare muszą zostać rozebrane.

Objazd Młynarską i Wolską

A to, ze względu na bezpieczeństwo, wiąże się z zamknięciem ulic pod kolejowymi przeprawami. Jadący od strony centrum mogą dojechać do ul. Wawrzyszewskiej i zawrócić przed placem budowy. W przeciwnym kierunku trzeba skręcić w al. Prymasa Tysiąclecia (objazd ul. Młynarską i Wolską).

ObjazdObjazd www.infoulice.um.warszawa.pl

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać do 24 lipca do godz. 5 rano. Potem ruch zostanie przywrócony.

Zamknięty jest także chodnik po obu stronach ulicy. Piesi muszą korzystać z przejścia w rejonie ul. Radziwie. W kolejnych dniach przejście dla pieszych będzie czynne po jednej stronie ulicy (w zależności od etapu prowadzenia prac).

Tramwaje wrócą we wrześniu

Obozową i Młynarską na odcinku od al. Prymasa Tysiąclecia do Wolskiej nie jeżdżą też tramwaje. Wrócą na Obozową dopiero na początku września. Przerwa pozwoli Tramwajom Warszawskim na wyremontowanie torowiska na odcinku od Płockiej do Wawrzyszewskiej.

Więcej informacji, m.in. o zmianach w komunikacji, liniach zastępczych, na stronie Infoulice Warszawa.

Piłeś? Nie wchodź do wody! Alkohol i woda to zabójcze połączenie

Więcej o: