Warszawska policja zostawia rowerzystom kartki. Tylko wybrani je dostają

Policjanci na Bródnie i Targówku wpadli na pomysł, jak pomóc właścicielom jednośladów. Ci kierowcy, którzy nie zabezpieczają swojego pojazdu przed kradzieżą, znajdą pomiędzy szprychami karteczki z wiadomością.

Trwa kampania na rzecz zabezpieczenia pojazdów przed kradzieżą. W jej trakcie znakowane są rowery, które - zdaniem policji - łatwo mogą paść łupem złodzieja. Policjanci z Bródna i Targówka przez całe wakacje będą zostawiać kierowcom jednośladów ulotki informacyjne.

Łatwo o kradzież

- Mamy dużo ulotek, więc powinno nam starczyć na całe wakacje. Policjanci chcą zwrócić uwagę kierowców, jak łatwo o kradzież. Często pozostawiają jednoślady bez zapięcia albo zabezpieczają je jedynie cienką linką - mówi w rozmowie z Metrowarszawa.pl Paulina Onyszko z komendy rejonowej policji.

Jak dodaje Onyszko, warto zwrócić uwagę również na to, gdzie pozostawiamy rower - niech będą to miejsce oświetlone, w zasięgu kamer monitoringu. Pod żadnym pozorem nie powinno się również pozostawiać roweru pod opieką obcych - podkreśla.

Oznakuj swój rower

Funkcjonariusze zachęcają również do znakowania rowerów. "Nie daj szansy złodziejowi" - oznakuj swój rower to akcja, która jest na stałe wpisana w działania profilaktyczne prowadzone przez północnopraskich policjantów.

O czym informują oznaczenia na jajkach i jak wybrać jajo idealne?

Więcej o: