Koniec z wsiadaniem z jezdni do tramwaju. Na trasie W-Z wymyślili nowe rozwiązanie

Na trasie W-Z przy Starym Mieście mają powstać bardziej przyjazne pasażerom przystanki. Nie będą już zmuszeni wsiadać i wysiadać do tramwajów i autobusów z jezdni. Prace rozpoczną się w piątek.

Na wspólnym tramwajowo-autobusowym przystanku powstanie wyniesiona do poziomu wejścia do pojazdu platforma przystankowa, która będzie połączona z chodnikiem. Dzięki takiemu rozwiązaniu pasażerowie będą mogli wsiadać i wysiadać z niskopodłogowych tramwajów i autobusów.

Autobusy będą podjeżdżały blisko do krawędzi platformy. Samochody na wysokości przystanków będą musiały wjechać na wyniesioną platformę przystankową. To wymusi uważniejszą jazdę i zmniejszenie prędkości.

Prace przy zmianie organizacji ruchu na wysokości przystanków będą się odbywały równocześnie z remontem trambuspasa na moście. Tramwaje Warszawskie naprawią ubytki w nawierzchni i wykonają w nowej technologii ok. 50-metrowy testowy odcinek nawierzchni. 

Uwaga na utrudnienia dla ruchu

Wszystkie te prace wymagają zamknięcia dla ruchu wiaduktu i Mostu Śląsko-Dąbrowskiego od wylotu tunelu do ul J. Sierakowskiego. Ten odcinek trasy W-Z będzie nieprzejezdny od 7 lipca od godz. 5.00 do 20 lipca. Na Pradze samochody będą kierowane na ul. J. Sierakowskiego. Na lewym brzegu Wisły możliwy będzie dojazd al. „Solidarności” do ul. Nowy Zjazd i do Wisłostrady oraz wjazd ul. Grodzką na al. „Solidarności” w kierunku pl. Bankowego.

Nie będzie można wjechać na most z Wisłostrady. Objazdy zostaną poprowadzone do Mostu Świętokrzyskiego lub Mostu Gdańskiego. Od 21 lipca przywrócony zostanie ruch samochodowy, tramwaje wrócą na trasę W-Z w końcu lipca. We wszystkich etapach most będzie normalnie dostępny dla pieszych.

Od piątku 7 lipca, od początku kursowania linii dziennych, zmienią się trasy linii autobusowych 160, 190, 527 oraz Z-3, a także linii nocnych: N11, N16, N21, N61, N66, N71. Ponadto, zostaną uruchomione autobusowe linie zastępcze Z-7 (kursująca na trasie: z Dworca Wileńskiego przez Most Świętokrzyski i Trakt Królewski do pętli Esperanto) oraz Z90 (kursująca na trasie: CH Marki – Dw. Wileński – Dw. Wschodni).

Autobusy linii 160 oraz nocnych: N11, N16, N21, N61, N66 i N71 skręcą przy Szpitalu Praskim z al. „Solidarności” w ul. J. Sierakowskiego i pojadą dalej ul. ks. I. Kłopotowskiego (powrót ul. S. Okrzei) do ul. Wybrzeże Szczecińskie i Mostu Świętokrzyskiego. Następnie będą jeździły ul. Tamka do Świętokrzyskiej i dalej swoją trasą. Linia 190 dojedzie tylko do Ronda I. Daszyńskiego - na praskim odcinku zastąpi ją autobus Z90, który będzie jechał ul. Radzymińską i al. „Solidarności”, skręci w ul. Targową i ul. Kijowską dojedzie do krańca DW. WSCHODNI (KIJOWSKA).

Czeka nas dużo zmian

Na tej samej trasie będzie kursowała linia 527. Autobusy linii Z3 od 10 lipca będą dojeżdżały do przystanków METRO RATUSZ ARSENAŁ. Ponadto, zostaną uruchomione autobusowe linie zastępcze Z-7 (kursująca na trasie: z Dworca Wileńskiego przez Most Świętokrzyski i Trakt Królewski do pętli Esperanto) oraz Z90 (kursująca na trasie: CH Marki – Dw. Wileński – Dw. Wschodni).

W najbliższy weekend drogowcy wymienią nawierzchnię na ul. Radzymińskiej na odcinku od ul. Bukowieckiej do ul. Łodygowej.  Wschodnia jezdnia (czyli prowadząca w kierunku Marek) na tym fragmencie będzie zamknięta od piątku, 7 lipca od godz. 22.00 do poniedziałku, 10 lipca do godz. 4.00. Ruch będzie odbywał się po drugiej jezdni, na której będzie po jednym pasie w każdym kierunku.

Kierowcy jadący w kierunku granicy miasta przejadą na drugą jezdnię przez przewiązkę za skrzyżowaniem z ul. Rzewińską, a na właściwą jezdnię wrócą na skrzyżowaniu z ul. Łodygową. Zamknięty będzie wyjazd na ul. Radzymińską z ulic Rzewińskiej, Bukowieckiej, Tarnogórskiej i Tużyckiej. Skrzyżowanie z ulicami Łodygową i Młodzieńczą będzie czynne.

Jarosław Kaczyński broni ministra Błaszczaka, cytując Ewangelię. Schetyna odpowiada: "Jesteście obrzydliwi"

Więcej o:
Komentarze (24)
Koniec z wsiadaniem z jezdni do tramwaju. Na trasie W-Z wymyślili nowe rozwiązanie
Zaloguj się
 • ezo-mir

  Oceniono 32 razy 22

  Rok 2017, stolica Polski odkryła przystanki wiedeńskie. Jak tak dalej pójdzie może za 10 lat dowiedzą się co to wyniesione przejścia dla pieszych.

 • marrob

  Oceniono 21 razy 13

  Na tym przystanku kilka lat temu zginął mój znajomy. Wysiadł z tramwaju i wszedł prosto pod jadący samochód. Mimo przystanku kierowca sie nie zatrzymał. Szkoda że dopiero teraz coś z tym zrobią. Życia przywrócić nie mozna.

 • peppers01

  Oceniono 17 razy 7

  Przecież ten mosty był zamknięty do remontu dosłownie kilka lat temu.
  Czy naprawdę w stolicy europejskiego kraju nie można przeprowadzić remontu tak aby odnowiony/naprawiony obiekt służył mieszkańcom (bez konieczności jakiś większych reperacji) przez kolejne kilkadziesiąt lat?
  Sprawa nie dotyczy tylko tego konkretnego mostu. W stolicy co chwila słyszymy o jakiś wielkich i szumnych remontach tylko po to aby za dosłownie 3-4 lata usłyszeć o nich ponownie.

 • bartekgryko

  Oceniono 1 raz 1

  Dalej będziemy wsiadać z jezdni, jedynie podniesionej...

 • knl111

  Oceniono 21 razy 1

  Niesłychane!!! W warszafce wymyślili to, co w Poznaniu funkcjonuje na wielu przystankach od kilku, jeśli nie kilkunastu lat.

 • tommek100

  Oceniono 3 razy -1

  w Łodzi na Piotrkowskiej takie rozwiązanie dawno już funkcjonuje...

 • lese_majeste

  Oceniono 9 razy -9

  co za nowość, przecież to już było i co więcej jest, np. w Al. Niepodległości czy na Chałubińskiego

 • sykstus_7

  Oceniono 23 razy -17

  Rozumiem, że rozwiązanie, aby zrobić normalną wysepkę przystankową i samochody mogły spokojnie omijać pasażerów od lat przerasta władze miasta.
  Można by napisać, że to zaproponowane rozwiązanie jest robione na złość kierowcom. Ale tak naprawdę to chodzi o to, żeby co parę lat robić tam różnego rodzaju fuszerki aby zarobił ten kto ma zarobić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX