Zaprosiła koleżankę na kawę. W torebce miała kartę do bankomatu i... kartkę z kodem PIN

Mieszkanka gminy Latowicz straciła swoją kartę do bankomatu wraz z kartką z kodem PIN. Okazało się, że ukradła ją zaproszona na kawę koleżanka, która szybko skorzystała z okazji i wypłaciła pieniądze z bankomatów.

Jedna z mieszkanek gminy Latowicz (powiat miński) zaprosiła swoją 56-letnią koleżankę na kawę. Po wizycie kobieta nie mogła znaleźć w swojej torebce karty do bankomatu. Co gorsza, razem z kartą trzymała kartkę z kodem PIN.

Okazało się, że 56-letnia znajoma ukradła kartę wraz z kodem i kilkakrotnie wypłaciła pieniądze z różnych bankomatów. Policjanci z komisariatu w Mrozach szybko jednak wpadli na jej trop dzięki nagraniom z bankomatowych kamer.

Chroń swój kod PIN!

Podejrzanej postawiono zarzut popełnienia kradzieży i włamania się na cudze konto poprzez wypłacenie pieniędzy z bankomatu. Kobieta przyznała się do winy i dobrowolnie poddała karze.

Policjanci zwracają uwagę, by chronić swój kod PIN i inne hasła do kont. Nie należy kodu trzymać razem z kartą, a w przypadku jej zaginięcia, należy ją bezzwłocznie zastrzec.

Uroczy intruz, przed którym powinieneś uciekać

Więcej o: