Plac Defilad zmieni się nie do poznania. Wkrótce powstanie tam nowoczesny Plac Centralny

Miasto ogłosiło właśnie międzynarodowy konkurs na koncepcję zabudowy Placu Centralnego. Teren wokół Pałacu Kultury i Nauki ma stać się wizytówką naszego miasta.

Stołeczny Ratusz zachęca architektów do wzięcia udziału w konkursie na zabudowę centralnego fragmentu pl. Defilad.

Nowy rozdział w historii miasta

Pierzeję północną przyszłego placu mają stworzyć budynki Muzeum Sztuki Nowoczesnej i TR Warszawa. Przestrzeń pomiędzy głównym wejściem do Pałacu Kultury i Nauki a ulicą Marszałkowską ma zmienić się nie poznania.

- Chcemy „odczarować” to miejsce. Przywrócić je miastu i jego mieszkańcom. Warszawiacy będą mieli istotny głos w tej sprawie. Skonsultujemy z nimi prace wybrane w konkursie - mówiła Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.

Na pomoc aktywiści

W konkursie wybranych zostanie pięć propozycji, które będzie można zobaczyć jesienią w specjalnym pawilonie na placu Defilad. W skład jury wejdą architekci, przedstawiciele miasta i instytucji, które powstaną w pobliżu, ale też aktywiści, w tym przedstawiciele stowarzyszenia Miasto Jest Nasze.

Dotychczasowe projekty, jakie znali warszawiacy, czyli pełne szarości i betonu odchodzą do lamusa -podkreśla architekt miasta, Marlena Happach

Wielkiego zwycięzcę poznamy na początku listopada, tuż po konsultacjach.

Donald Trump wiele obiecał Polsce. Od tego czasu niewiele się jednak zmieniło

Więcej o: