Kultowy film Koterskiego "Dzień Świra" tym razem zobaczymy na deskach teatru. Jako operę

Wielki powrót "Dnia Świra". Kinową wersje dobrze znanego filmu Marka Koterskiego będzie można obejrzeć w Teatrze Kamienica. Premiera już siódmego lipca.

"Ja tu ginę, mamo!” „To be, k***!, or not to be!” “Żeby nie jeść samotnie, jem z telewizorem”. Kto z nas nie widział kultowego "Dnia Świra?’

15 lat minęło jak jeden dzień

15 lat po premierze kinowej postać Adama Miauczyńskiego (granego w pierwowzorze przez Marka Kondrata) pojawi się na deskach teatru. Tragikomiczną historię 49-letniego rozwiedzionego polonisty zobaczymy w formie opery/ musicalu.

„Dzień Świra opera/musical” wyreżyseruje Marcin Kołaczkowski. W przedstawieniu libretta marka Koterskiego usłyszymy muzykę Hadriana Filipa Tabeckiego. Za produkcję odpowiada Music Company i Sztukoteka.

Nie zabraknie kultowych powiedzeń

W rolę głównego bohatera wcieli się Maciej Miecznikowski, czyli ex-lider zespołu Leszcze. Partnerować mu będzie artystka kabaretu Hrabi Joanna Kołaczkowska. Synusia Sylwusia zagra Wojciech Solarz znany m.in. z występu w ‘Oficerze”. W pozostałych rolach zagrają członkowie Kwartetu Rampa: Joanna Pałucka, Anna Ścigalska, Stefan Każuro i Grzegorz Kucias. 

Fanów kinowego pierwowzoru ucieszy na pewno charakterystyczny język Koterskiego. Nie zabraknie więc słynnych powiedzeń, które cytujemy do dzisiaj. Twórcy sztuki przekonują, że widowisko zaskoczy nas nowatorską formą.

Premierę spektaklu w Teatrze Kamienica zaplanowano na 7 lipca tego roku. Spektakl będzie przeznaczony dla widzów powyżej 16 roku życia.

Niewinna zabawa wymknęła się spod kontroli. 19-letnia youtuberka zastrzeliła chłopaka

Więcej o: