Tą fotografią starej Warszawy zachwycił się Filip Chajzer. Jeden szczegół przykuł jego uwagę

Znany dziennikarz Filip Chajzer opublikował na swoim Facebooku zdjęcie przedwojennej Warszawy. Zauważył, że na placu Napoleona (obecnie plac Powstańców Warszawy) znalazło się miejsce dla... stojaka rowerowego.

Filip Chajzer na swoim Facebooku opublikował ciekawe zdjęcie.

"Czy on się przeniósł w czasie?"

"Przedwojenna Warszawa. Plac Napoleona (dzisiejszy plac Powstańców Warszawy). Zwróćcie uwagę na stojak rowerowy. Tak się zastanawiam, czy on się nie przeniósł w czasie... Wygląda nad wyraz współcześnie..." - napisał.

Wpis zdobył dużą popularność, polubiły go tysiące ludzi. "Mam nadzieję, że veturilo nie nalicza komuś odsetek" - zażartował jeden z komentujących.

Nad wyraz współczesne przedwojenne stojaki

To oryginalne zdjęcie z Narodowego Archiwum Cyfrowego z 1938 roku. Fotograf uwiecznił strzeżony postój dla rowerów na pl. Napoleona. W tle widzimy gmach Towarzystwa Ubezpieczeń Prudential.

Strzeżony postój dla rowerów na pl. NapoleonaStrzeżony postój dla rowerów na pl. Napoleona fot. Mieczysław Bilażewski-Bil /NAC

W tym samym miejscu powstała kolejna fotografia. Tak wyglądały przedwojenne stojaki na rowery.

Stojak dla rowerówStojak dla rowerów NAC

Na zdjęciu z 1940 roku widzimy strzeżony postój dla rowerów. Na jednym z nich znajduje się tabliczka z informacją o opłacie za pilnowanie jednośladu.

Strzeżony postójStrzeżony postój NAC

Co wiemy o swojej krwi? Znajomość grupy może uratować życie

Więcej o: