Prezydent zapowiada, że Warszawa przyjmie uchodźców. Wolski radny: Czy będą wśród nich terroryści z ISIS?

Radny PiS z Woli Maciej Wyrzykowski pyta, czy prezydent Warszawy będzie przyjmować terrorystów z ISIS. "Przyjmowanie takich osób jest praktykowane w Niemczech" - pisze w interpelacji do stołecznego ratusza.

Hanna Gronkiewicz-Waltz powiedziała w zeszłym tygodniu, że warszawski ratusz jest otwarty na przyjęcie uchodźców z Syrii. Interpelację w tej sprawie do ratusza wystosował wolski radny PiS Maciej Wyrzykowski. "Czy będą wśród nich terroryści z ISIS?" - pyta w niej. "Przyjmowanie takich osób jest praktykowane w Niemczech" - dodaje.

Prezydent Warszawy w zeszły poniedziałek w "Faktach po faktach" stwierdziła, że w sprawie uchodźców "będziemy otwarci, bo tego wymaga solidarność w ogóle, a Polska jest znana z solidarności". - Mamy dzieci irackie, z Konga, z różnych miejsc - mówiła Gronkiewicz-Waltz. - I nikomu nie przeszkadzają? - pytał Grzegorz Kajdanowicz. - Mam nadzieję, że z Syrii też nie będą przeszkadzać - podkreśliła polityk.

"Należy przeprowadzić konsultacje"

Wątpliwości w tej kwestii ma radny PiS z Woli Maciej Wyrzykowski. W interpelacji do stołecznego ratusza pisze, że Gronkiewicz-Waltz powiedziała "muzułmanie z Bliskiego Wschodu nie powinni nikomu przeszkadzać".

Wyrzykowski pyta, czy prezydent ma zamiar zakwaterować imigrantów na Woli, czy wśród nich będą terroryści z ISIS, czy prezydent chce zapewnić im pracę oraz czy w tej sprawie przeprowadzone były konsultacje społeczne.

Jeśli nie, to radny apeluje, by konsultacje się odbyły. "Należy je przeprowadzić. W Warszawie często przeprowadzane są konsultacje społeczne. Często w sprawach, w których są zbędne, np. przy dekomunizacji ulic" - pisze.

Porwano już ponad 100 osób. Władze Czeczenii polują na homoseksualistów

Więcej o: