Wykupiłeś kartę miejską, a wyjeżdżasz na wakacje? Miasto odda ci część pieniędzy

Macie wykupioną długoterminową kartę miejską, a wyjeżdżacie na wakacje? Zarząd Transportu Miejskiego zadba, aby nie przepadły wam wszystkie pieniądze.

Zarząd Transportu Miejskiego zaproponował rozwiązanie, dzięki któremu można bezpłatnie zwrócić swój bilet. Mogą to uczynić pasażerowie, którzy posiadają kontrakty zakodowane według dotychczasowych stawek.

Jak to zrobić?

Od 1 czerwca pasażer może określić dzień, od którego chce zwrócić bilet - od bieżącego dnia do końca ważności zakodowanego kontraktu. Jeżeli trafi się nam np. dłuższy wyjazd i będziemy chcieli odzyskać pieniądze za bilet, którego nie wykorzystamy, to nie będzie konieczności odwiedzenia POP-u w ostatniej chwili.

Bilet będzie można zakodować tak, aby był ważny do dnia wyjazdu, a za pozostały czas pasażer otrzyma zwrot. W tym przypadku konieczne będzie jednak uiszczenie opłaty manipulacyjnej w wysokości 20 proc. wartości biletu, nie więcej jednak niż 50 zł.

Karty nie można zawiesić

Kilka dni temu pojawiła się w internecie informacja o możliwości zawieszenia karty. Nie jest to właściwie sformułowanie. Karty zawiesić nie można, można otrzymać zwrot za niewykorzystany okres. Zmiana polega na tym, że obecnie zwrot może być dokonany z dowolnym wybranym dniem w trakcie ważności biletu.

Zniszczone groby, rozbite pomniki i nagrobki

Więcej o: