Policja schwytała 41-latka z Pruszkowa. W bloku zostawił niebezpieczny przedmiot, który eksplodował [WIDEO]

Po błyskawicznej akcji policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca Pruszkowa, podejrzanego o zostawienie na wycieraczce w bloku na ul. Sosnkowskiego niebezpiecznego przedmiotu. Prokurator postawił mu zarzut usiłowania zabójstwa.

Policja zatrzymała 41-letniego mieszkańca Pruszkowa. Jest podejrzany o pozostawienie niebezpiecznego przedmiotu w jednym z bloków przy ul. Sosnkowskiego w Warszawie.

Jak pisaliśmy, w środę rano na wycieraczce przed mieszkaniem na 4. piętrze znaleziono granat (policja mówi o "niebezpiecznym przedmiocie"). Tuż przed godziną 9 służby ewakuowały 80 mieszkańców bloku za pomocą podnośnika. Na miejscu pracowali saperzy, policja straż pożarna i pogotowie. Granat został zdetonowany, nikt nie ucierpiał w zdarzeniu.

Policja zaskoczyła 41-latka

W sprawę zaangażowani byli policjanci stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw, z komendy na Ochocie i w Pruszkowie, antyterroryści z warszawskiego Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji oraz funkcjonariusze wydziału do zwalczania aktów terroru CBŚP.

Policja szybko ustaliła sprawcę, do zatrzymania doszło jeszcze w środę wieczorem. Mężczyzna był zaskoczony i nie stawiał oporu. Trafił do aresztu, był już wcześniej notowany w kartotekach policyjnych. Postępowanie nadzoruje prokurator z Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej.

Zarzut: Usiłowanie zabójstwa

Jak dowiedzieliśmy się w stołecznej komendzie, mężczyźnie został postawiony zarzut usiłowania zabójstwa. Jak dodał podkom. Sylwester Marczak, na razie nie wiadomo, jaki przedmiot zostawił w bloku podejrzany. - Czekamy na ekspertyzę - zaznaczył.

Dlaczego ludzie boją się szczepień?

Więcej o:
Komentarze (20)
Policja schwytała 41-latka z Pruszkowa. W bloku zostawił niebezpieczny przedmiot, który eksplodował [WIDEO]
Zaloguj się
 • remo29

  Oceniono 21 razy 19

  To musi być fejk, Błaszczak powiedział, że Polska jest bezpieczna, przecież by nie kłamał.

 • rlnd

  Oceniono 8 razy 8

  Był katolikiem? Był ochrzczony? Musimy deportować wszystkich katolików z Polski - to terroryści!

 • zbanowany-za-prawde

  Oceniono 12 razy 8

  na 100% to jakiś muzułmański uchodźca...

  :))))

 • artur-borubar

  Oceniono 14 razy 8

  Dlaczego Wybiórcza milczy o tym, jakiego wyznania był bombiarz?!! Dosyć tej politycznej poprawności!!! Społeczeństwo ma prawo wiedzieć!!!!!!!!!!!!!!!!1

 • cezar85

  Oceniono 8 razy 6

  po eksplozji kapiszona, po odpadnięciu dymu

  na ziemi znaleziono stertę brudnej bielizny i kilkanaście koszulek z PW na plecach, porzuconych w popłochu

 • lucusia3

  Oceniono 13 razy 5

  Chciał juz pierwszy wrzeszczeć, że uchodźcy morduja Polaków, a przy okazji sąsiada zabić. Takie typowe w polsko-katolickim piekiełku.

 • evergreen111

  Oceniono 13 razy 3

  Nie Arab a Polak - i to pewnie katolik - jest terrorystą? NIE WIERZĘ! MY jesteś cacy!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX