W sobotę spacer w obronie Puszczy Białowieskiej. "Nam nie jest Szyszko jedno"

Warszawski Marsz dla Puszczy odbędzie się już w najbliższą sobotę. Organizatorzy protestują przeciwko wycince ponadstuletnich drzew. Puszczy grozi też wykreślenie z Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Demonstrację organizują wolontariusze i wolontariuszki z Warszawskiej Grupy Lokalnej Greenpeace, grupy Obrońcy Puszczy i Dla Klimatu.

"Wycinka ma podłoże jedynie ekonomiczne"

Nie ma naszej zgody na niszczenie tego unikalnego miejsca. Została przekroczona czerwona linia - pod piły trafiają stuletnie drzewa. Puszczy grozi wykreślenie z Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO - piszą organizatorzy protestu

Jak podkreślają, jeśli to nastąpi, nie będzie na nim ani jednego obiektu przyrodniczego z Polski. "Wycinka ma podłoże jedynie ekonomiczne - zyski dla niewielkiej grupy osób nie są ceną, jaką możemy zapłacić za utratę tak niesamowitego miejsca" - piszą.

Protestują od miesięcy

Od tygodni Greenpeace oraz fundacja Dzika Polska prowadzą blokady ciężkiego sprzętu wykorzystywanego do wycinki drzew. Od miesięcy prowadzą kontrolę Puszczy. We wtorek wieczorem w jej obronie wystąpiło też kilkunastu czołowych artystów w tym Kayah, Stanisław Sojka i Vavamuffin.

Marsz rozpocznie się o godzinie 16:00 na placu Defilad. Następnie manifestanci przejdą pod Ministerstwo Środowiska, gdzie odbędzie się siedzący protest.

Tak będzie wyglądała trasa marszuTak będzie wyglądała trasa marszu Grafika Marta Kondrusik

Od placu Defilad przez Marszałkowską, Al. Jerozolimskie, pl. Zawiszy, dalej ulicą Raszyńską, Krzyckiego i Reja. Tak będzie wyglądała trasa marszu.

Organizatorzy zachęcają również do podpisania petycji w obronie Puszczy. „Nam nie jest Szyszko jedno!” - piszą na Facebooku.

Najbliższa przyszłość polskich emerytów. Świadczenia wzrosną, choć nie będzie różowo

Więcej o:
Komentarze (27)
W sobotę spacer w obronie Puszczy Białowieskiej. "Nam nie jest Szyszko jedno"
Zaloguj się
 • feurig59

  Oceniono 25 razy 17

  Brawo. Będę z rodziną! To nasz obowiązek bronić ostatniej takiej puszczy w Europie, która przez 12 000 lat dawała sobie radę sama, bez Szyszki i innych SS-mannów.

 • dinowar

  Oceniono 17 razy 11

  Powinno być na proteście kilkaset tysięcy Polaków. Ale nie będzie, jak zawsze, gdy powinno się wystąpić w obronie czegoś wyjątkowego, niepowtarzalnego. Puszcza nie jest PiSu czy Szyszki. Nie jest też własnością "leśników", burmistrza Hajnówki i okolicznych mieszkańców. Jest własnością Polski i Polaków. Szanował ją car, nie wycięli hitlerowcy, wycina Szyszko i jego prymitywne towarzystwo. Po przegranej PiS-u należy rozwiązać Lasy Państwowe i straż leśną. Pomyliły im się role.

 • marcel2761

  Oceniono 21 razy 9

  jestem ciekaw jak pislamiści darliby mordę gdyby to inna partia rządziła i wycinała puszczę

 • adolfiutin11

  Oceniono 13 razy 7

  Brawo Polacy, brawo GreenPeace !!! Brońmy puszczę!

 • prawdziwek89

  Oceniono 7 razy 3

  Simona Kossak przewraca się w grobie.

 • maczores

  Oceniono 3 razy 1

  Genialne hasło dla demostracji. Brawo!

 • ryanmdusa

  0

  Cytujac literature: nacje dziela sie na tworcow kultury, uzytkownikow i niszczycieli. Niestety polacy naleza do trzeciej grupy.

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 4 razy 0

  Nie wierzę osobom, które z braku jakiegokolwiek rozsądnego wykształcenia lub po prostu z "chęci szczerej" podają się za "ekologów".
  Do tego jest potrzebna specjalistyczna wiedza - najpierw proszę ją udokumentować.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX