Kardynał Nycz zrobił sobie zdjęcie, by wziąć udział w akcji... "Selfie dla Maryi"

Chętni, którzy również chcą wziąć udział w akcji, mogą wysyłać swoje zdjęcia do 15 sierpnia. Jak informują organizatorzy, "nadsyłanie zdjęć połączone jest ze składaniem duchowych darów dla Matki Bożej".

Biskup metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz wziął udział w akcji "Selfie dla Maryi". Zdjęcie hierarchy pojawiło się na Twitterze Archidiecezji Warszawskiej.

O co chodzi w akcji? "Zbudujmy z naszych zdjęć NADESŁANYCH PRZEZ INTERNET Mozaikę Wizerunku Częstochowskiego. Pragniemy przez to wyrazić, że chcemy być Obliczem Maryi. Nadsyłanie zdjęć połączone jest ze składaniem duchowych darów dla Matki Bożej - bo tylko nasze starania o przemianę życia według Ewangelii mogą być prawdziwym diamentem w Koronie Maryi" - czytamy na stronie akcji.

"Selfie to inaczej zdjęcie"

Organizatorzy dodają, że "selfie to inaczej zdjęcie". Jak dalej możemy przeczytać, "wizerunek Maryi ze zdjęć zostanie umieszczony na jasnogórskich wałach podczas głównych uroczystości jubileuszowych 26 sierpnia w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej".

Zdjęcia zostaną też opublikowane w sieci. Po 26 sierpnia będzie można znaleźć tutaj. Swoje selfie można wysyłać do 15 sierpnia.

Najbliższa przyszłość polskich emerytów. Świadczenia wzrosną, choć nie będzie różowo

Więcej o: