Starszy pan wyciąga opaskę i siada samotnie przy stole. I wtedy... Wzruszające spoty o powstaniu warszawskim

Muzeum Powstania Warszawskiego opublikowało dziś dwa spoty z okazji zbliżającej się 73. rocznicy powstania. Oglądając je, nie jest łatwo powstrzymać łzy.

Muzeum Powstania Warszawskiego pokazało dziś na swojej stronie dwa spoty z okazji 73. rocznicy powstania. Poruszające filmy "Szpital" i "Kamienica" pokazują powstańców, którzy nie są w stanie 1 sierpnia o godz. 17 wyjść na zewnątrz, by razem z warszawiakami oddać hołd uczestnikom wydarzeń z 1944 r. Na szczęście wtedy pojawiają się inni...

"Szpital" - spot Muzeum Powstania Warszawskiego

- Mamy nadzieję, że przygotowane spoty zachęcą do okazywania szacunku wobec Powstańców Warszawskich oraz do pielęgnowania pamięci o powstaniu warszawskim - powiedział Jan Ołdakowski, dyrektor muzeum.

Do realizacji MPW zaprosiło Warszawską Szkołę Filmową. W spotach wystąpili aktorzy młodego pokolenia wraz z nestorami sceny filmowej i teatralnej - Anną Milewską, Anną Karczmarczyk, Stanisławem Brudnym i Krzysztofem Kwiatkowskim. Za realizację odpowiedzialni byli Magda Wieczorkowska-Klecel (scenariusz i reżyseria) oraz Jan Klecel (scenariusz).

Więcej o: