Taki posiłek w warszawskim szpitalu? Ludzie nie dowierzają. "Uszczypnijcie mnie, bo chyba śnię"

"Nie wierzę, ze gdzieś w polskim szpitalu chorzy dostają takie jedzenie" - piszą ludzie pod postem strony "Posiłki w szpitalach". Zamieszczono tam zdjęcie smakowicie wyglądającej potrawy z placówki przy Inflanckiej w Warszawie.

Zazwyczaj na stronie "Posiłki w szpitalach" na Facebooku znajdziemy dużo o tym, jak źle karmią w polskiej służbie zdrowia. Tym razem jednak pod adresem jednego z warszawskich szpitali posypały pochwały.

"Własna kuchnia to podstawa do zdrowego odżywiania. Brawa dla zespołu przygotowującego posiłki w szpitalu przy Inflackiej!" - napisano na profilu na Facebooku obok zdjęcia przedstawiającego apetycznie wyglądające danie, składające się z bakłażana faszerowanego kaszą (ryżem?) i warzywami z dodatkiem pietruszki.

Post zyskał sporą popularność (w poniedziałek miał ponad 2 tys. polubień), komentującym nie jest łatwo uwierzyć, że zdjęcie naprawdę przedstawia szpitalne jedzenie. "Dobra, dobra, a teraz dajcie zdjęcie posiłku ze szpitala, a nie jakiejś restauracji:)" - pisze jeden z nich.

"Nie wierzę, ze gdzieś w polskim szpitalu chorzy dostają takie jedzenie" - dodaje inny.

"Na co trzeba zachorować, żeby tam jeść?"

"Na co trzeba zachorować, żeby tam jeść, bo mi właśnie jakoś tak słabo?" - pyta inny. "Uszczypnijcie mnie, bo chyba śnię. Na bank pietruszka z plastiku, a bakłażan to tylko atrapa. A tak na serio szacun dla kucharek, które potrafią przygotować smacznie, ładnie i zdrowo" - pisze kolejna osoba.

Pojawiają się także jednak słowa potwierdzające stan rzeczy: "Posiłki w szpitalu 'Inflancka' naprawdę rewelacja! Rzadko kiedy spotyka się tak zróżnicowany i smaczny jadłospis w szpitalach". "W żadnym innym szpitalu nie jadłam tak dobrze" - dodaje inna użytkowniczka. 

Szpital Specjalistyczny „Inflancka” im. Krysi Niżyńskiej „Zakurzonej” to placówka ginekologiczno-położnicza znajdująca się na Muranowie.

A z drugiej strony "mózg dyrektora czy zmielony wczorajszy obiad?"

Kontrastuje to z tym, co częściej możemy znaleźć na stronie. Dziś pojawiło się tam na przykład zdjęcie posiłku z innego stołecznego szpitala. Z komentarzem "Śniadanie dla rocznego dziecka. Mózg dyrektora czy zmielony wczorajszy obiad? Jak myślicie?".

Dlaczego orzeszki nerkowca są takie drogie? Zrozumiecie, kiedy zobaczycie, ile z nimi roboty

Więcej o: