Przytrzymywali za ręce, przyduszali, wykorzystali seksualnie. Policja złapała dwóch mężczyzn

Policja z warszawskiej Woli zatrzymała dwóch mężczyzn pochodzenia ukraińskiego. Są podejrzani o rozboje i przemoc seksualną wobec kobiet.

Z ustaleń śledczych z warszawskiej Woli wynika, że sprawcy napadali na pokrzywdzone, przy użyciu przemocy żądali wydania wartościowych rzeczy oraz pieniędzy.

Podduszali, wykorzystali seksualnie

Mężczyzn udało się złapać dzięki zgłoszeniom kobiet, które zawiadomiły o czterech rozbojach oraz napaści na tle seksualnym.

W trakcie śledztwa udało się ustalić, że sprawcy napadali na kobiety w godzinach wieczornych, stosowali wobec nich przemoc, przytrzymywali za ręce, przyduszali, przewracali na ziemię po czym żądali wydania wartościowych rzeczy, w tym  pieniędzy.

Łupem padały telefony komórkowe i złota biżuteria. Podczas jednego zdarzenia użyli noża, który przyłożyli  pokrzywdzonej do szyi. Dodatkowo okazało się, że wobec jednej z nich dopuścili się przestępstwa na tle seksualnym.

Obywatele Ukrainy

Na terenie Śródmieścia funkcjonariusze zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy,  29 i  25-latka. W lokalu, w którym przebywali mężczyźni, podczas przeszukania, policjanci znaleźli telefon pochodzący z przestępstwa. Funkcjonariusze odzyskali również jeden telefon komórkowy, który był przez nich wstawiony do lombardu.

Mężczyźni trafili  do  policyjnej celi. Śledczy przekazali  materiał dowodowy wraz z zatrzymanymi do prokuratury. 29 i 25-latek  usłyszeli pięć zarzutów. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani  na trzy miesiące.

Więcej o: