Długi weekend w Warszawie. Najciekawsze wydarzenia - redakcja poleca! [PRZEGLĄD]

Długi weekend w Warszawie już przed nami. Nie warto spędzać go w domu, gdyż na mieście będzie się dużo dziać. Otwarcie bulwarów nad Wisłą czy Festiwal Mozartowski - to dopiero początek.

Długi weekend w Warszawie potrwa od 15 do 17 czerwca. Wielu z was na pewno postanowi pozostać w stolicy. Co robić w tym czasie? Będzie trudno wybrać. Sprawdźcie sami!

Festiwal Otwarte Mieszkania 2017 – Warszawa w Nowym Domu

V Edycja Festiwalu odbędzie się w dniach weekendowych 10-11 oraz 17-18 czerwca 2017 roku. Tematem tegorocznej, rozpoczynającej się edycji festiwalu jest Warszawa w Nowym Domu. Chcąc pokazać miasto w trakcie odbudowy powojennej, naszym celem będzie pokazanie fenomenu odradzającej się Warszawy.

Festiwal Otwarte MieszkaniaFestiwal Otwarte Mieszkania Facebook.com

Jak co roku głównym punktem Festiwalu będzie zwiedzanie przestrzeni prywatnych. Tym razem organizatorzy zaproszą do mieszkań i pracowni architektów, konserwatorów, rzemieślników i innych ważnych osób związanych z odbudową Warszawy.

Festiwal Mozartowski

W poniedziałek rozpoczęła się w Warszawie 27. edycja Festiwalu Mozartowskiego. W programie tegorocznego festiwalu, który potrwa do 15 lipca, jest ponad 30 wydarzeń. W weekend odbywać się będą koncerty darmowe oraz biletowane:

Koncert zespołu Trombastic w czwartek o godz. 13 w Parafii Rzymskokatolickiej oo. Barnabitów pw. św. Antoniego Marii Zaccarii przy ul. Jana III Sobieskiego 15. Wejście za darmo

W piątek koncerty na skrzypce, klarnet, waltornię z towarzyszeniem Cappelli Gedanensis o godzinie 16 na Zamku Królewskim.

W sobotę Mozart Alla Turca oraz Sirkka Liisa Kaakinen w Łazienkach Królewskich o godz. kolejno 11 i 19 oraz dwa koncerty biletowane w niedzielę. Natomiast w poniedziałek o 18 jak odbędzie się darmowy koncert "Mozart na pl. Defilad".

Mozart na pl. DefiladMozart na pl. Defilad Franciszek Mazur/ Agencja Wyborcza.pl

Dyplomy ASP

Wystawa ,,Dyplomy Wydziału Malarstwa" to jedno a najważniejszych wydarzeń w roku akademickim warszawskiej ASP. Tradycją Wydziału Malarstwa jest publiczna prezentacja osiągnięć naszych absolwentów.

Dyplomy ASPDyplomy ASP Facebook.com

Wernisaż odbędzie się już 20 czerwca o godz. 20. w Domu Artysty Plastyka przy Mazowieckiej 11a, Galerie DAP, Lufcik, 022.

Weekend na bulwarach nad Wisłą

W środę otwarty został kolejny odcinek bulwarów nad Wisłą. W związku z tym miasto zorganizowało tam wiele wydarzeń w weekend.

Nowo otwarty odcinek bulwarówNowo otwarty odcinek bulwarów DAWID ŻUCHOWICZ

Oprowadzanie kuratorskie wystawy Muzeum Sztuki Nowoczesnej, performanse czy atrakcje dla dzieci - szczegóły przeczytacie w naszej galerii ze zdjęciami nowym bulwarów. 

Nocny Market

Będzie działał już od czwartku. Aż do niedzieli, oprócz doznań kulinarnych, będzie można przeżyć doznania estetyczne.

Nocny MarketNocny Market fot Facebook.com

Przez te cztery dni będziecie mogli obejrzeć obrazy przeniesione prosto z nowojorskich murali na płótna i płyty OSB, które dodatkowo podkreślają ich uliczny charakter. Tematem przewodnim kolekcji są portrety - często czarnoskórych - kobiet.

W ubiegłym sezonie Nocny Market zrobił w Warszawie furorę. Warszawiacy pokochali miejsce za klimat rodem z Berlina czy targów hiszpańskich. Narzekali wyłącznie na ceny jedzenia.

Za organizację marketu odpowiadają odpowiadają: Kasia i Dagmara Dziedzic, Piotr Dorak i Mateusz Kuwał. Na pomysł Nocnego Marketu wpadli w Bangkoku, gdzie nocne jedzenie jest na porządku dziennym. Kiedy słyszą, że na nocnym jest jak w Berlinie wzdrygają się. Wolą, żeby porównywać ich miejsce do Lizbony, czy Barcelony, gdzie nocne targi kulinarne są znane od dziesięcioleci.

Nocny Market mieści się na Dworcu Głównym przy ul. Kolejowej. Jest otwarty od czwartku do soboty w godz. 17-1, a w niedzielę od 16 do północy.

Wystawa w Muzeum Narodowym

Między 13 czerwca a 10 września 2017 odbywa się wystawa w Muzeum Narodowym "Tak widzą. Panorama fotografii węgierskiej".

Słynne zdjęcie Roberta Capy 'Śmierć hiszpańskiego republikanina'. Wystawa 'Tak widzą. Panorama fotografii węgierskiej'Słynne zdjęcie Roberta Capy 'Śmierć hiszpańskiego republikanina'. Wystawa 'Tak widzą. Panorama fotografii węgierskiej' fot Muzeum Narodowe w Warszawie

Wystawa skupia się na pracach światowej sławy fotografów, takich jak André Kertész, Brassaï, Robert Capa, Márton Munkácsi, László Moholy-Nagy, György Kepes, Lucien Hervé i Éva Besnyo.

Godziny otwarcia
poniedziałki: nieczynne

wtorki–niedziele: 10.00–18.00
czwartki: 10.00–21.00

Bilet normalny: 15 zł

Spacer po Warszawie

W sobotę między 15 a 17:30 odbędzie się bardzo ciekawy spacer z członkami Praskiej Ferajny - "Niezaistniałe wieżowce Warszawy okresu międzywojnia i PRL-u". Spacer jest bezpłatny, mile widziany napiwek dla przewodnika.

Spacer po WarszawieSpacer po Warszawie Praska Ferajna/ Facebook.com

Podczas spaceru uczestnicy zobaczą, gdzie planowano i jak miały wyglądać wieżowce w przedwojennej i powojennej Warszawie.

Spotkanie: ul. Wspólna 72 (róg ul. Chałubińskiego)

Imprezy klubowe

W czwartek o 21 warto odwiedzić jeden z atrakcyjniejszych klubów nad Wisłą - hocki Klocki. Odbędzie się tam impreza pod hasłem: "Disko Disko Ponad Wszystko"

W piątek 16 czerwca w nowym Spatifie odbędzie się impreza ExBoyfriends. Wstęp od 22 w cenie 20 zł.

Również w piątek o 22 odbędzie się impreza pod hasłem "Potańcówka Nad Basenem/ total 90's" w klubie Iskra Pole Mokotowskie. Lista Fb wchodzi za darmo do północy.

W Iskrze w niedzielę z kolei odbędzie się Wege Bazar (od 12 do 18). 

Iskra, Pole MokotowskieIskra, Pole Mokotowskie NIGEL/Facebook.com/Iskra

W klubie Rejs na bulwarze Flotylli Wiślanej odbędzie się z kolei "Szkolna Dyskoteka - We're Going To Ibiza!" Start o 22.

W piątek w klubie Miłość przy ul. Kredytowej otworzy się patio. Start o 22.

DLA DOROSŁYCH I DLA DZIECI

Animacje w Gruncie i Wodzie

W czwartek zapraszamy rodziców z dziećmi na ul. Bulwar Flotylli Wiślanej na zajęcia w jednej z knajp nad Wisłą - Gruncie i Wodzie. Od 10 do 12 będą tam gry i zabawy dla dzieciaków, a dla rodziców kawa, koktajle i ciasto.

Dni Króla Jana w Muzeum Pałacu w Wilanowie

W niedzielę, w Muzeum Pałacu w Wilanowie, obchodzone będą Dni Króla Jana. Rozpoczęcie obchodów już o 10 na dziedzińcu. Potem przez cały dzień prowadzone będą przeróżne warsztaty i zabawy, również dla dzieci.

Pałac w WilanowiePałac w Wilanowie FILIP KLIMASZEWSKI

Poznamy popularne dworskie rozrywki takie jak warcaby czy gra w ciuciubabkę, nauczymy się też tańca dworskiego. W parku czekają na nas ogrodnicy z rozmaitymi zagadkami i zadaniami sprawnościowymi. W pałacu znajdziemy królową Marysieńkę, damy dworu oraz krzątających się służących, polecamy udać się też na warsztaty lalkarskie.

Targi Śniadaniowe

Gdziekolwiek w Warszawie mieszkacie, gdzieś w pobliżu znajdziecie targ śniadaniowy. To świetna okazja do spędzenia weekendu ze znajomymi i rodziną. Zebraliśmy dla Was parę propozycji.

Targ śniadaniowy WarszawaTarg śniadaniowy Warszawa Targ śniadaniowy Warszawa/ materiały prasowe

sobota:

9:00 - Targ Śniadaniowy na Żoliborzu, Aleja Wojska Polskiego 1

10:00 - Targ Śniadaniowy w Parku Skaryszewskim

12:00 - Targ Śniadaniowy na Powiślu przy Muzeum nad Wisłą

niedziela:

10:00 - Targ Śniadaniowy na Mokotowie

W sobotę polecamy wybrać się na Smaczny Targ w Forcie Bema - to idealna okazja na świeże i zdrowe zakupy.

Pokazy w planetarium

Przez cały czerwiec, w Planetarium Niebo Kopernika (przy Centrum Nauki Kopernik, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20) odbywać się będą pokazy i filmy. Prowadzone na żywo międzyplanetarne wycieczki zabiorą widzów w dowolnie wybrane fragmenty Wszechświata.

Pokazy w planteriumPokazy w planterium Bartosz Bobkowski/ Agencja Wyborcza.pl

Uczestnicy zachęcani są do zadawania pytań i wchodzenia w dialog z prezenterami. Filmy dobrane są tak aby zaciekawiły zarówno najmłodszych jak i dorosłych widzów.

Pokazy codziennie od 10:30 do 19:15 (ostatni pokaz). Cena za pokaz: 19 zł.

Więcej o: