Gdzie w Warszawie zrobić grilla lub wybrać się na piknik? Najlepsze miejsca! [MAPA]

Gdzie grillować w Warszawie? A gdzie zrobić piknik? W związku z tym, że trwa długi weekend, przygotowaliśmy dla was mapkę z miejscami, w których można się zrelaksować przy karkówce i kiełbasce.

W Warszawie nie można narzekać na brak możliwości aktywnego wypoczynku.
Jeżeli nie macie jednak ochoty jeździć na rowerze czy szaleć na wake'u - polecamy zorganizować dla znajomych grilla na świeżym powietrzu lub wybrać się na piknik.

Piknik w Warszawie - w środku miasta

Jednym z najbardziej malowniczych miejsc na piknik w Warszawie są Ogrody BUW. Biblioteka Uniwersytecka to idealne połączenie sąsiedztwa centrum i spokoju w pobliżu rzeki. Aby odprężyć się wśród zieleni polecamy też skarpę przy Multimedialnym Parku Fontann, a mieszkańcom Bemowa - Fort Bema.

Gdzie zrobić grilla i piknik w WarszawieGdzie zrobić grilla i piknik w Warszawie Marta Kondrusik

Jeżeli nie przeszkadza wam towarzystwo innych osób, proponujemy zabrać swój koc i koszyk ze smakołykami na Pole Mokotowskie lub Agrykolę. Chętnym na coś więcej niż zwykłe leżakowanie radzimy zajrzeć to Parku Moczydło - można tam skorzystać z odkrytego basenu.

Grill w Warszawie - nad Wisłą

Mimo, że na większości terenów zielonych w Warszawie nie można rozłożyć się ze swoim grillem, to znaleźliśmy dla was kilka miejsc, w których jest to dozwolone. Jeżeli lubicie bliskość wody, w wielu miejscach nad Wisłą stoją gotowe miejsca do grillowania. Znajdziecie je na plaży pod mostem Poniatowskiego, plaży na Saskiej Kępie, plaży Żoliborz czy też przy Warszawskim ZOO.

Na własnym grillu możecie smażyć w parkach Praskim i Skaryszewskim, a także w
parku Górczewska. Polecamy też udać się w pobliże Cytadeli. Prawo nie zabrania też korzystania z grilla na własnym balkonie, może jednak zabronić tego spółdzielnia mieszkaniowa, należy więc sprawdzić, czy w waszym budynku jest to dozwolone.

Wkurzają cię korki? Zobacz, w jaki sposób powinno się jeździć, żeby je rozładować

Więcej o: