Wyzwali ośmiolatkę od "Arabusów". "Mamo, ja nie jestem terrorystką, nikogo bym nie zabiła"

Pani Aga opisała historię, która wydarzyła się przed blokiem na warszawskim Bemowie. Koledzy zaciekawili się ciemniejszą karnacją jej córki. Gdy dowiedzieli się, że ojciec pochodzi z Arabii Saudyjskiej, zaczęły się wyzwiska.

Ośmioletnia córka pani Agi w niedzielę bawiła się z innymi dziećmi przed blokiem na warszawskim Bemowie. W pewnym momencie, jak twierdzi pani Aga, koledzy dziewczynki zainteresowali się jej ciemniejszą karnacją dziewczynki. Ta wyjaśniła, że jej ojciec pochodzi z Arabii Saudyjskiej.

"Moja córka nie jest terrorystką"

Wtedy na dziecko posypały się obraźliwe słowa. Trzech chłopców w wieku 6-8 lat orzekło, że "jest terrorystką, "arabuską", uchodźcą, że tu nie mieszka, że nie jest stąd". Matka opisała historię na Facebooku. "Moja córka nie jest terrorystką!!!" - zaczyna.

"Mamo, ja nie jestem terrorystką, ja przecież nikogo bym nie zabiła!" - miała powiedzieć jej roztrzęsiona córka po tym, jak uciekła wyśmiewającym ją chłopcom. Pani Aga nie obwinia jednak dzieci. "Ich okrutna reakcja raczej odzwierciedla to, co dorośli z ich otoczenia mówią na temat obcokrajowców, Arabów" - pisze.

"Inność nie jest ani gorsza, ani lepsza"

Kobieta apeluje, by rodzice uczyli swoje dzieci tolerancji, żeby je "uświadamiali od najmłodszych lat, że inność nie jest ani gorsza, ani lepsza".

Apel kieruje także do szkół, "aby w ramach godziny wychowawczej przeprowadzały pogadanki z dziećmi i młodzieżą na temat innych kultur, religii, tolerancji". I zwraca na koniec uwagę, by "tolerancja i akceptacja w społeczeństwie nie były pustymi słowami".

"Patrz na tych! Takich masz nie lubić"

Pod postem pani Agi pojawiło się sporo komentarzy. "Nigdy dotąd moje dzieci nie miały takich przykrości, jak w tym roku" - pisze jedna z użytkowniczek. "Najgorsza była kiedy dorosły mężczyzna powiedział swojemu paroletniemu synkowi : 'Patrz na tych! Takich masz nie lubić'" - dodaje.

"To jest odpowiedź na terror zasiany przez złych ludzi, przykre, bo dzieci nigdy nie są winne, dzieci są niewinne" - pisze inny. "Na podwórkach przerąbane mają nierzadko dzieci rudowłose, otyłe, wyższe, niższe. Niepełnosprawne to już w ogóle dramat - jakakolwiek odchyłka od ilościowej 'normy' potrafi być okrutnie piętnowana" - zauważa kolejny komentujący.

Zacięta dyskusja o uchodźcach. Redaktor do Błaszczaka: I pan chce być Karolem Młotem Polski?

Więcej o:
Komentarze (257)
Wyzwali ośmiolatkę od "Arabusów". "Mamo, ja nie jestem terrorystką, nikogo bym nie zabiła"
Zaloguj się
 • realistas

  Oceniono 241 razy 115

  To zachowanie pokazuje jak prymitywni są Polacy. Sami chcą osiedlać się na całym świecie, a nikogo nie chcą wpuścić do Polski.

 • stefanopost

  Oceniono 66 razy 50

  widziałem młodych ludzi, którzy z sejmowej trybuny mówili, że UE trzeba zniszczyć. Nie rozwiązać, nie zmienić, nie wyjść z niej, nie powstrzymać, tylko zniszczyć. Po niemiecku vernichten, po rosyjsku unisztożyć. Tak mi te dwa języki przyszły do głowy. Koreańskiego nie znam

 • polsz

  Oceniono 65 razy 39

  dobra zmiana działa w pełni. Podzielili Polaków i rozbudzili rasistowskie nastroje

 • kemor234

  Oceniono 62 razy 30

  Brawo PIS !!! Takie zachowania są pokłosiem mącenia ludziom w głowach i straszeniem uchodźcami. To nic innego jak terroryzm po polsku. Terroryzm Pis.

 • bkiton

  Oceniono 59 razy 29

  Kiedyś Murzynek Bambo to był nasz koleżka.
  Ale, teraz pisdzielstwo zmieniło elementarz i już nie jest naszym koleżką.
  Czekam na przyjazd ojca Bashobory, może odczaruje Polskę.
  Tę Polskę.
  A może po prostu dostanie wpierd.....l od komentarzadramatycznego.

 • lucusia3

  Oceniono 44 razy 26

  Politycy PIS nie lubią tolerancji, bo pachnie swobodą, wolnym wyborem. Nie. Wszystko ma być tak, jak oni sobie zaplanowali. I ludzie mają się bać jedni drugich, bo się nie będą wtedy interesowali jakąś demokracją, czy prawem, tylko będą pilnować swojego ogródka, żeby im sąsiedzi nie spalili. A swołocz lubi palić i linczować. PIS daje swołoczy prawo. Tylko ci linczujący powinni pamiętać, że zawsze przy rządach motłochu, bardzo szybko rodzą się podejrzenia co do niewystarczającej gorliwości kolegów, albo ich zbytniego wywyższania się i motłoch linczuje swoich.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX