Przez Warszawę przeszła nawałnica. Powalone drzewa i ogromne utrudnienia

Powybijane okna i powalone drzewa. Nad stolicą przeszła wichura z wyładowaniami i intensywnymi opadami deszczu. Wciąż występują utrudnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej. Trwa szacowanie strat.

Niemal nad całą Polską przeszedł front, który przyniósł wyładowania i intensywne opady deszczu.

Porywy wiatru do ok 60 km/h

O pogorszeniu aury informował Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

"Opady deszczu towarzyszące burzom miejscami mogą osiągać 15 mm, lokalnie możliwy również grad. Zanotowane porywy wiatru w burzach do ok 60 km/h" - czytaliśmy w komunikacie IMGW.

Duże utrudnienia w ruchu

Jak podaje ZTM, w związku z zablokowanym przejazdem w rejonie Metra Młociny występują utrudnienia w kursowaniu linii 11, 33. Tramwaje nie jeżdżą również na ulicy Filtrowej. Złamane drzewa spadły na tory tramwajowe i zerwały sieć

Problemy są też na moście Śląsko-Dąbrowskim. "W związku z zablokowanym przejazdem na moście Śląsko-Dąbrowskim występują utrudnienia w kursowaniu linii 4, 13, 20, 23, 26" - informuje ZTM.

W związku z zablokowanym przejazdem na stacji Warszawa Stadion występują utrudnienia w kursowaniu linii S1, S2, KM.

Na szczęście nikt nie ucierpiał

Straż pożarna otrzymała pojedyncze zgłoszenia, głównie o powybijanych oknach.

- Dostajemy zgłoszenia z niemal każdej części stolicy. Trudno oszacować na ten moment, gdzie straty po nawałnicy będą największe. Jest dużo zgłoszeń o powalonych drzewach. Na szczęście nie ma doniesień o ofiarach żywiołu - mówi w rozmowie z Metrowarszawa.pl kpt. Michał Konopka z Zespołu Prasowego Państwowej Straży Pożarnej.

Tak wyglądała nawałnica w stolicy:

 

Szykujcie się na zmiany. Zamiast upalnego słońca nadchodzą gwałtowne burze [POGODA]

Więcej o: