Potrąca pieszego na przejściu i nawet się nie zatrzymuje. "Jazda w stylu niedzielnego rowerzysty" [WIDEO]

Na placu Wileńskim na warszawskiej Pradze doszło w środę do nietypowego zdarzenia. Rowerzysta chciał skrócić sobie drogę i wjechał na przejście dla pieszych, potrącając mężczyznę. Nawet na chwilę się nie zatrzymał.

Na nagraniu, które w serwisie Youtube zamieścił użytkownik ammorapl, widać jak rowerzysta na placu Wileńskim w Warszawie zjeżdża z drogi rowerowej na przejście dla pieszych i próbuje przejechać przed przechodniami.

Nie do końca mu się to udaje. Rowerzysta potrąca jednego z przechodzących mężczyzn, ten upada na ziemię. Na cykliście nie robi to większego wrażenia. Bez zatrzymania odjeżdża, gdy pieszy podnosi się z ulicy.

"Pieszy wstał i udał się do tramwaju"

"Kolejny przykład jazdy w stylu niedzielnego rowerzysty" - pisze autor nagrania, który jechał z przeciwka drogą rowerową. Do wydarzenia doszło w środę po godz. 13.

Jeden z komentujących dopytuje, czy ktoś próbował zatrzymać sprawcę. "Początkowo miałem zamiar" - pisze ammorapl. "Ale że pieszy wstał i udał się do tramwaju, a rowerzysta zwiał co sił, ignorując czerwone światło i inne przepisy, uznałem to za bezsensowne i zbyt ryzykowne. Skoro sam poszkodowany nie był zainteresowany" - wyjaśnia.

By uratować kierowcę, wskoczył do jadącego samochodu

Więcej o: