Masa Krytyczna, triathlon i mecz na Narodowym. Na warszawskich ulicach w weekend będzie tłoczno

Na weekend 10 i 11 czerwca ZTM zapowiada zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Nie dość, że na ulice wyjedzie Warszawska Masa Krytyczna, czeka nas mecz na Stadionie Narodowym, triathlon i utrudnienia związane z budową metra.

W godzinach 12:00-15:00 w sobotę na stołecznych ulicach pojawią się rowerzyści Warszawskiej Masy Krytycznej.

Przejazd rozpoczną na pl. Bankowym. Następnie pojadą al. „Solidarności”, al. Jana Pawła II, Chałubińskiego, al. Niepodległości, Woronicza, Puławską, pl. Unii Lubelskiej, al. Szucha, pl. Na Rozdrożu, Alejami Ujazdowskimi, pl. Trzech Krzyży, Nowym Światem, rondem de Gaulle’a, Świętokrzyską, Marszałkowską i na pl. Defilad. Na trasie przejazdu mogą występować chwilowe zatrzymania w ruchu pojazdów. Zmian w kursowaniu komunikacji nie będzie.

A wieczorem odbędzie się mecz piłki nożnej 

Tego samego dnia o godz. 20:45 na PGE Narodowym odbędzie się mecz piłki nożnej w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata pomiędzy reprezentacjami Polski i Rumunii.

W godz. 18:00-20:45 z ruchu indywidualnego z wyjątkiem pojazdów osób posiadających identyfikatory SK, pojazdów ZTM, taksówek oraz pojazdów jednośladowych będzie rejon Saskiej Kępy ograniczony ulicami: al. J. Poniatowskiego, al. J. Waszyngtona, ul. Międzynarodowa, al. Stanów Zjednoczonych oraz Wał Miedzeszyński. Przejechać będzie można wiaduktem ul. Saskiej i ul. Brazylijską do al. Stanów Zjednoczonych.

Po zamknięciu Saskiej Kępy, autobusy linii 117, 138 i 146 nie będą kursowały ul. Francuską. Zostaną skierowane na ul. Zwycięzców, Saską i al. J. Waszyngtona.

Po zakończeniu meczu policja może zamknąć dla ruchu również al. Zieleniecką, Most Józefa Poniatowskiego i Al. Jerozolimskie pomiędzy rondem gen. Ch. de Gaulle’a a Rondem J. Waszyngtona. Wówczas na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje linii: linii 7, 9, 22, 24 i 25 oraz autobusy linii 102, 111, 117, 123, 138, 146, 147, 158, 166, 507, 509, 517, 521, N02, N22, N24 i N72.

Więcej informacji na stronie Info Ulice.

Na dokładkę triathlon warszawski

W niedzielę w godzinach 9:00-16:30 odbywać się będzie triathlon warszawski. Mierzyć się ze sobą będzie ponad 1000 zawodników z ponad 20 krajów świata. Do pokonania będą mieli 1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze i 10 km biegu.

Ulica Senatorska, pomiędzy Wierzbową a Moliera, będzie zamknięta już od godz. 06:00 rano w sobotę do godz. 22:00 w niedzielę.

W niedzielę w godz. 9:00-16:30 poszczególne odcinki ulic będą wyłączane z ruchu w miarę przemieszczania się zawodników. Trasę rozpoczną w Białobrzegach. Do stolicy wjadą ul. Płochocińską. Następnie przejadą ulicami: Modlińską (jezdnia wschodnia), płk. Kuklińskiego (jezdnia północna), mostem Skłodowskiej-Curie (jezdnia północna) Wybrzeżem Gdyńskim (jezdnia zachodnia), Wybrzeżem Gdańskim (jezdnia zachodnia), Wenedów, Zakroczymską, Konwiktorską, Bonifraterską, pl. Krasińskich, Miodową, Senatorską.

Zawodnicy odstawią rowery na ul. Senatorskiej i rozpoczną bieg na trasie: pl. Teatralny, Wierzbowa, pl. Piłsudskiego, Tokarzewskiego-Karaszewicza, Krakowskie Przedmieście, Karowa, Browarna, Karowa, Krakowskie Przedmieście, Ossolińskich, Focha, Moliera.

W dniach 9-11 czerwca wyłączone z parkowania będą ul. Senatorska (od ul. Wierzbowej do ul. Moliera) i pl. Teatralny. W niedzielę, dodatkowo ul. Płochocińska (przy giełdzie samochodowej) i ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza.

Więcej informacji na stronie ZTM.

Przed nami następny etap budowy II linii metra na Woli

Kolejne utrudnienia czekają nas w związku z budową metra. Wyłączonym z ruchu odcinkiem ul. Górczewskiej (od skrzyżowania ulic Elekcyjnej i Deotymy do wjazdu do centrum handlowego Wola Park) mogą poruszać się jedynie autobusy, taxi i MTON oraz posiadający identyfikatory wg wzoru MW właściciele, najemcy i prowadzący działalność gospodarczą w budynkach wzdłuż ul. Górczewskiej.

W niedzielę przez całą dobę zamknięta dla ruchu będzie ul. Górczewska na odcinku od ul. Góralskiej do Elekcyjnej. Autobusy linii 154, 171, 190, 523 i Z-9 zostaną skierowane na trasy objazdowe. Będzie obowiązywał także zakaz ruchu dla pojazdów z identyfikatorami.

Kursowanie linii 109 zostaje zawieszone. Uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa Z-9. Nie wysiądziemy na przystankach 52 Park Moczyło oraz 51 i 52 Jana Olbrachta. Przywrócony zostanie za to przystanek 06 Kasztelański.

Więcej informacji na stronie ZTM.

A co ze strajkiem kobiet i miesięcznicą smoleńską?

Odbywający się w sobotę o godz. 20:00 Strajk Kobiet pod Pałacem Prezydenckim – „Marsz Wolności” i miesięcznica smoleńska (wydarzenie trwa od rana do wieczora na Krakowskim Przedmieściu) nie spowodują dodatkowych utrudnień w ruchu.

Jak przypomina w rozmowie z Metrowarszawa.pl rzecznik ZTM Wiktor Paul - od 7 kwietnia do 16 października w weekendy zamykany dla ruchu kołowego jest ciąg ulic Nowy Świat–Krakowskie Przedmieście na odcinku rondo de Gaulle’a–Senatorska.

PiS chce, żebyśmy wszyscy płacili na TVP. A na niepłacących czeka wysoka kara

Więcej o: