Od wakacji woda na Lotnisku Chopina będzie za darmo

UOKiK od stycznia sprawdzał, czy nie ma zmowy cenowej dotyczącej sprzedaży wody mineralnej na polskich lotniskach. 20 maja Lotnisko Chopina zadeklarowało, że od lipca będzie można wypić wodę za darmo.

Jeśli masz ze sobą butelkę wody, musisz ją wyrzucić przed przejściem kontroli bezpieczeństwa. Za ile kupisz taką samą wodę za bramkami? Za minimum 6 zł.

Bezpłatna woda na Lotnisku Chopina

Ceny za wodę były tak wygórowane, że zwróciły w końcu uwagę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). UOKiK od stycznia sprawdzał, czy nie ma zmowy cenowej dotyczącej sprzedaży wody mineralnej na polskich lotniskach.

20 maja Lotnisko Chopina zadeklarowało, że udostępni pasażerom wodę butelkowaną w przystępnej cenie oraz umożliwi dostęp do źródeł bezpłatnej wody pitnej. 

Trzy dystrybutory

Informacja o bezpłatnych dystrybutorach, które zostaną zainstalowane przez Lotnisko Chopina, pojawiła się w komunikacie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta.

Portalowi Fly4free udało się uzyskać informację, że trzy dystrybutory z wodą mają stanąć na lotnisku już na przełomie czerwca i lipca.

Pierwszy port lotniczy w Polsce z darmową wodą

Lotnisko Chopina będzie pierwszym portem w Polsce, które zagwarantuje darmową wodę dla pasażerów. 

Jak podaje portal Fly4free najniższe ceny za butelkę wody są w Rzeszowie (2 zł), Lublinie (3,4 zł) i Szczecinie (3,7 zł). Z kolei najwyższe stawki płacą pasażerowie w Poznaniu, gdzie nie można kupić wody taniej niż za 6,5 zł i w Katowicach, gdzie minimalna cena butelki wody wynosi 5,9 zł.

Więcej o: