Na Woli znaleziono ogromny niewybuch. "Wystawał na metr". Błyskawiczna akcja saperów

Na budowie Mennica Legacy Tower na Woli znaleziono niewybuch. W związku z tym zamknięto kilka stacji metra na II linii. O godzinie 8:55 zakończono prace. Metro funkcjonuje normalnie.

Pracownicy budowy na rogu ulic Żelaznej i Pereca znaleźli niewybuch. Na miejscu pracowali saperzy. Okoliczne ulice były zamknięte, nie funkcjonowało również kilka stacji II linii metra.

Dwie stacje zamknięte

- Na prośbę policji wyłączyliśmy z ruchu stację Rondo ONZ i Rondo Daszyńskiego. Pociągi kursują wyłącznie między stacją metra Świętokrzyska oraz Dworzec Wileński - informuje biuro prasowe Metra Warszawskiego.

Prace już zostały zakończone. Stacje zostały odblokowane. Akcja trwała zaledwie kilkanaście minut. 

Niewybuch na Woli

Jak informuje policja z Woli, niewybuch był dość duży. Z pierwszych informacji przekazanych przez media wynikało, że ważył on ok. 300 kg. - Wystawał z ziemi na około metr - mówi Marta Sulowska, oficer prasowy. - Poprosiliśmy o wyłączenie z ruchu stacji metra ze względów bezpieczeństwa - dodaje.

Jak mówi, czynności saperskie już zostały zakończone.

Projekt Mennica Legacy Tower powstał w pracowni architektonicznej Goettsch Partners z Chicago, która na swojego lokalnego partnera wybrała biuro projektowe Epstein. 

W 140-metrowej wieży znajdzie się 50 752 m² powierzchni przeznaczonej na wynajem, a w niższym budynku zachodnim kolejne 14 880 m². Ponadto inwestorzy planują utworzenie zielonych tarasów na dachach. W parterze znajdzie się część kawiarniano- restauracyjna.

Budowa rozpoczęła się w październiku 2016 roku.

Co politycy mówią o polskich matkach, gdy nie trwa kampania wyborcza?

Więcej o: