Narodowcy jednak otoczą teatr. Sąd Okręgowy uchylił decyzję Gronkiewicz-Waltz

W sobotę jednak odbędzie się demonstracja pod Teatrem Powszechnym. ONR zaprotestuje przeciw spektaklowi "Klątwa". Wczoraj zakaz zgromadzenia wydała Hanna Gronkiewicz-Waltz, teraz sąd go uchylił.

"Zakaz HGW został uchylony przez Sąd Okręgowy w Warszawie. Sędzia nie przychylił się do żadnych argumentów urzędników z ratusza" - napisał na Twitterze Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości i koordynator mazowieckiego ONR.

We wtorek prezydent Warszawy zakazała demonstracji przeciwników spektaklu "Klątwa" pod Teatrem Powszechnym. Od tej decyzji, zgodnie z zapowiedziami, odwołał się Obóz Narodowo-Radykalny, organizator wydarzenia.

Ratusz liczy, że demonstracja będzie miała pokojowy charakter

- To wyrok sądu, uznajemy go - powiedział nam rzecznik ratusza Bartłomiej Milczarczyk. - Sąd uznał, że nie istnieje zagrożenie bezpieczeństwa związane z odcięciem Teatru Powszechnego przez protestujących - dodał.

Jak mówi Milczarczyk, sąd jednocześnie upomniał  protestujących, by zachowywali się w sposób pokojowy. - Liczymy, że demonstracja będzie miała taki charakter - powiedział rzecznik.

Jan Paweł II na szubienicy, karabin z krzyży

27 maja 2017 stowarzyszenie Marsz Niepodległości planuje organizację "Ogólnopolskiego Protestu Obrońców Świętej Wiary". Wtedy odbędzie się "oblężenie" Teatru Powszechnego, które ma trwać do końca miesiąca. Akcji towarzyszyć ma modlitwa różańcowa "wynagradzająca Maryi Królowej Polski za bluźnierstwa przeciw Bogu, protest przeciw łamaniu Konstytucji przez Teatr Powszechny i deptaniu przez ten teatr prawa zabezpieczenia dowodów przestępstwa". Demonstracja ma trwać do środy.

Wystawiany w Teatrze Powszechnym spektakl „Klątwa” w reżyserii Olivera Frljicia z Chorwacji od miesięcy wywołuje kontrowersje. Przeciwnicy sztuki uważają, że przekracza ona normy dobrego smaku i obraża ich uczucia religijne. Pojawia się w niej np. Jan Paweł II na szubienicy czy karabin z krzyży. Przeciwko przedstawieniu organizowana była już m.in. pikieta połączona z modlitwą różańcową.

Miał znęcać się fizycznie i psychicznie nad żoną. Były radny PiS usłyszał zarzuty

Więcej o: