1,5 tys. zł na rękę. Tyle straż miejska proponuje nowym pracownikom

Warszawska straż miejska poszukuje ludzi do pracy. Na stanowisku aplikanta można na początku zarobić 2055 zł brutto. - Robimy wszystko, żeby przyciągnąć nowych kandydatów - mówi rzecznik Monika Niżniak.

Straż miejska poszukuje ludzi do pracy. Także na stanowisko aplikant (w charakterze strażnika miejskiego - jak możemy przeczytać). Ogłoszenie można zobaczyć tutaj.

Lista wymagań nie jest krótka. Chętny bądź chętna musi mieć polskie obywatelstwo, ukończone 21 lat, korzystać z pełni praw publicznych. Ponadto wymagane jest co najmniej średnie wykształcenie, nienaganna opinia i sprawność pod względem fizycznym i psychicznym. Nie można mieć też zatargów z prawem.Wymagany jest też uregulowany stosunek do służby wojskowej.

2055 zł brutto. Po trzech miesiącach premia

Mile widziane jest wyższe m.in. wykształcenie (preferowane kierunki: prawo, administracja, bezpieczeństwo publiczne), doświadczenie w pracy na stanowisku związanym ze stosowaniem przepisów prawa, znajomość języków, prawo jazdy i aktywność sportowa.

Czego aplikant może oczekiwać? Na początek zarobków na poziomie 2055 zł brutto (to ok. 1500 zł netto). Po trzech miesiącach zatrudnienia i zdanym egzaminie może dostać premię w wysokości co najmniej 300 zł brutto. A po roku zatrudnienia możliwość przedłużenia umowy na czas nieokreślony i awansu. Na stanowisku młodszego strażnika wynagrodzenie wynosi już 2370 zł brutto.

"Robimy wszystko, żeby przyciągnąć nowych kandydatów"

W ogłoszeniu jest też mowa o "trzynastce", szkoleniach, świadczeniach socjalnych i bezpłatnych zajęciach sportowych. - Robimy wszystko, żeby przyciągnąć nowych kandydatów - mówi nam rzecznik warszawskiej straży miejskiej Monika Niżniak. - Zmieniliśmy politykę. Staramy się śledzić rynek pracy, rynek warszawski i się do niego dostosowywać - dodaje.

Czy warszawiacy zainteresowani są ofertą? - Nawet ja odbieram telefony z pytaniami, gdzie można złożyć aplikację, jakie są wymagania - przyznaje Niżniak. - Rzadko zdarzało się to wcześniej - mówi.

Aplikacje można składać do 9 czerwca. Jak informuje nas rzecznik straż miejska cały czas poszukuje nowych pracowników. Łącznie w warszawskiej straży jest 200 wakatów.

Miał znęcać się fizycznie i psychicznie nad żoną. Były radny PiS usłyszał zarzuty

Więcej o: