Kibice Legii zebrali prawie 50 tys. złotych na chore dzieci. Najmniej hojni? Trudno uwierzyć

"Dobrzy ludzie" - grupa kibiców Legii Warszawa skrzyknęła się na ostatnim meczu Legii z Lechem. Jej członkowie zebrali dla chorych dzieci ponad 47 tys. zł. Najmniej hojna okazała się... loża VIP.

„Dobrzy ludzie” to grupa kibiców (w skład wchodzą kibice Legii Warszawa, a jej główny trzon stanowią dwie grupy: WFS, Legijne Powiśle) od lat pomagają chorym dzieciom, przede wszystkim tym z Centrum Zdrowia Dziecka.

Nie wszyscy wsparli akcję

W przeszłości zgromadzili dla nich gry i zabawki, a także odmalowali jedno z pomieszczeń w szpitalu. Teraz zbierają na nową karetkę dla CZD.

Ostatnia kwesta odbyła się podczas meczu Legii z Lechem. Grupie kibiców udało się zebrać ponad 47 tys. zł. Co ciekawe, najwyższą kwotę uzbierano w tej części stadionu, gdzie bilety były najtańsze, czyli na trybunie północnej. Najniższą - z loży VIP. Tu pieniądze miała zbierać żona kapitana Legii - Jakuba Rzeźniczaka.

Internauci nie wiedzą, co myśleć

Komentarze internautów na jednym z lokalnych serwisów warszawskich są podzielone. Część z nich jest oburzona, część w ogóle nie widzi problemu. Jeszcze inni próbują bronić lożę ViP-owską.

Na VIP-ie siedzą największe sknery i patole warszawskiego społeczeństwa, którzy to jedynie mogą pochwalić się na jak długo wynajęli katamaran na Tajlandii
Elita na ViP trybunie nie nosi gotówki, tylko master card
Piękna inicjatywa, każdy dał tyle, na ile go było stać. Nie róbcie podziałów pomiędzy kibicami z tej okazji
Byłem na trybunie zachodniej. Nie widziałem zbiórki, a więc o niej nie wiedziałem. Może jej efekty są wyższe tam, gdzie były większe nakłady organizatorów?
Zaglądanie do portfeli jest tak typowo polskie


Trybuna północna ma 7 477 miejsc, zachodnia, ViP-owska - 7 742 miejsc.

Więcej o: