Nie wiesz, gdzie zamieszkać w Warszawie? Musisz zobaczyć tę mapę

Mapa, która pokazuje, ile zajmie dojazd komunikacją miejską z dowolnego punktu Warszawy do innego dowolnego miejsca, pojawiła się w sieci. Ile minut poświęcimy na poranny dojazd do pracy?

Mapa atrakcyjności komunikacyjnej Warszawy jest od niedawna dostępna w sieci. Możemy wybrać dowolne miejsce w Warszawie oraz dowolny cel, w którym chcemy się znaleźć. Określamy czas wyjazdu (dzień roboczy, sobota i niedziela, dostępne są tylko pełne godziny) i już możemy sprawdzić, ile zajmie nam dojazd.

Mapa to prawdopodobnie dzieło amatora

Mapa tworzona jest w czasie rzeczywistym na podstawie danych udostępnionych przez Zarząd Transportu Miejskiego. Ale sam ZTM nie miał nic wspólnego z jej wykonaniem. - Zrobiła to osoba prywatna najprawdopodobniej niezwiązana z transportem miejskim zawodowo. Mapa może ułatwić komuś podróżowanie po mieście czy może nawet wybór miejsca zamieszkania – powiedział tvnwarszawa.pl rzecznik ZTM Igor Krajnow.

I tak w dzień roboczy o godz. 8 dojazd z ul. Skarbka z Gór na Białołęce na Mordor na Domaniewskiej zajmie ponad godzinę. Podobnie z Muranowa na osiedle Zawady na Wilanowie. A z Łomianek na Wawer w sobotę o 10 będziemy jechać ponad dwie godziny.

Więcej o: