Narodowcy: "Klątwa" to bluźniercza antysztuka. Szykujemy oblężenie teatru

Kontrowersyjny spektakl "Klątwa" w reżyserii Olivera Frljicia wciąż budzi wielkie emocje. Narodowcy nie odpuszczają i zapowiadają kolejny protest przed warszawskim Teatrem Powszechnym.

„Ogólnopolski protest obrońców świętej wiary” odbędzie się w następny piątek, 27 maja o godz. 18. Narodowcy ze stowarzyszenia Marsz Niepodległości zapraszają na wydarzenie w opublikowanym w internecie filmie. Napisali o nim również na Facebooku. Nawołują: "Nie bądź obojętny".

"Wystarczy bierność dobrych, aby zło mogło zwyciężyć”

Były pozwy do sądu, były kolejne protesty, ale narodowcy się nie poddają. Tym razem  zapowiadają, że będą pikietować pod teatrem „do skutku”. Zapowiadają oblężenie. 

Wystawiany w Teatrze Powszechnym spektakl „Klątwa” w reżyserii Olivera Frljicia z Chorwacji od miesięcy wywołuje kontrowersje. Przeciwnicy sztuki uważają, że przekracza ona normy dobrego smaku i obraża ich uczucia religijne. Pojawia się w niej np. Jan Paweł II na szubienicy czy karabin z krzyży.

„Od miesięcy na deskach Teatru Powszechnego mamy do czynienia z bluźnierczą antysztuką, która obraża Świętą Wiarę Katolicką. Dość ubliżania Chrystusowi, traktujemy swoją wiarę poważnie. Zapraszamy wszystkie katolickie, patriotyczne i narodowe organizacje, księży i każdego świeckiego chrześcijanina. Wystarczy bierność dobrych, aby zło mogło zwyciężyć” - napisali organizatorzy demonstracji na Facebooku.

Władze miasta się odcinają

Gorączki, która wybuchła po premierze „Klątwy” od początku nie rozumieją władze miasta. Wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski podkreślał, że nie było i nigdy nie będzie w ratuszu cenzury.

Wolność słowa kończy się tam, gdzie zaczyna się obraza uczyć religijnych kogokolwiek. Natomiast nie decyduje o tym prezydent miasta, tylko sąd.

Wtórowała mu prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz."Ten spektakl to nie jest moja estetyka. Ale ci, którzy chcą oglądać „Klątwę”, biorą na siebie ryzyko, jeśli chodzi o doznania estetyczne".

Więcej o:
Komentarze (129)
Narodowcy: "Klątwa" to bluźniercza antysztuka. Szykujemy oblężenie teatru
Zaloguj się
 • Don Baleronn

  Oceniono 107 razy 81

  Może młodzi nie pamiętają bo na lekcjach historii uczą się już tylko o "wyklętych" i Janie Pawle, ale był kiedyś za zachodnią granicą taki smutny pan z zaawansowaną manią połączoną z paranoją, który nie zaistniał jako malarz i nienawidził wszystkich artystów, poza tandetnymi landszafciarzam takimi jak on sami. Stworzono wtedy termin "sztuka zdegenerowana" i niszczono dzieła wybitnych awangardowych twórców, potem palono książki uznane za niegodne niemieckich bibliotek, potem bito szyby w żydowskich sklepach i ich właścicieli, potem zbudowano Dachau i wysyłano tam wszystkich innych, niegodnych chodzenia po aryjskich ulicach wielkiej Rzeszy, potem najechano Polskę i resztę Europy, potem zbudowano fabryki śmierci gdzie ludzi traktowano jak numery.... Czy chcemy powtórki z historii?!! Te pryszczate gnoje zaczadzone faszyzmem proszą się o wpi***dol!

 • dadelog

  Oceniono 70 razy 48

  Narodowi talibowie od siedmiu boleści...

 • freud1

  Oceniono 74 razy 46

  Mocne te nasze faszolki. Teatr beda oblegac. Juz teraz wiadomo po co Szyszko wycina Puszcze Bialowieska. Wieze obleznicze dla wolskich rycerzy rychtuje...

 • elsu

  Oceniono 48 razy 32

  Sztuka jest sztuką, fikcją, udawaniem...
  Nienawiść i fanatyzm tych ludzi jest niestety realny.

  Rozumiem, że ateiści mogą legalnie blokować kościoły w imię obrony racjonaliści i obrazy myślenia?

 • Jan Osik

  Oceniono 33 razy 27

  "Wystarczy bierność dobrych, aby zło mogło zwyciężyć” - hasło super!
  ja bym jeszcze dodał precz z FASZYZMEM!

 • krynolinka

  Oceniono 35 razy 27

  Niech w końcu prezes zabierze głos.Zdelegalizować albo teatr albo narodowców.Ten wybitny mąż stanu powinien powołać komisję specjalną z jakiem czy innym jenotem na czele i byśmy wiedzieli co z tą klątwą dalej będzie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX