Nad Wisłą stanął basen do nurkowania. Niezwykła konstrukcja ze stali i poliwęglanu

W Warszawie, przy Placu Zabaw nad Wisłą zostanie w tym roku uruchomiony basen do nurkowania. Każdy będzie mógł z niego skorzystać.

Na Placu Zabaw wyrośnie niezwykła, wykonana ze stali i poliwęglanu konstrukcja. Dive Spot Warsaw to basen do nurkowania.

Dive Spot Warsaw - 3,2 metra wysokości

Skorzystać z niego będzie mógł każdy: zarówno osoby z doświadczeniem nurkowym, jak i dopiero aspirujący nurkowie. Ci drudzy zrobią to pod okiem doświadczonego instruktora, wykorzystując platformę, która jest zamontowana w toni na takiej głębokości, aby w każdej chwili można było się bezpiecznie wynurzyć.

Dive SpotWarsaw to 7,5 metra długości, 3,2 metra wysokości i tyle samo szerokości. - To wystarczające rozmiary, by kilka osób jednocześnie mogło swobodnie dać nura. Wszystkie jego boki, a także podłoga, są przeszklone, dzięki czemu możemy podziwiać nurkujących z zewnątrz, a nurkując mamy okazję rozejrzeć się po wiślanych bulwarach - piszą organizatorzy.

Na miejscu czekać będzie kompletne wyposażenie dla tych, którzy zdecydują się zanurkować. Wystarczy, że weźmiecie ze sobą ręcznik i klapki, żeby zobaczyć jak to jest widzieć świat spod wody.

Sezon nad Wisłą w Warszawie

Plac Zabaw wystartuje w tym roku 20 maja. Oprócz basenu do nurkowania, na gości czekać będzie sporo innych nowości: będą projekcje filmowe, koncerty czy targi Slow Market.

Będą także warsztaty dla dzieci, rejsy po Wiśle, strefa rowerowa. Właściciele tego miejsca zapewniają, że w sezonie letnim będzie można ponurkować nad Wisłą oraz zjeść pizzę prosto z pieca opalanego drewnem.

Nad Wisłą klubokawiarnia ma aż cztery strefy: scena, picie i jedzenie, kultura i sport. W sumie to ponad 2 tys. mkw. 

Więcej o: