13-latka z Pragi-Północ znęcała się nad matką. Biła ją i okradała. Rozpijała też nieletnią koleżankę

Policja z warszawskiej Pragi zatrzymała 13-letnią dziewczynę. Jej matka powiedziała funkcjonariuszom, że nastolatka od roku znęca się nad nią, bije, kradnie pieniądze, kosmetyki. Rozpijała też swoją nieletnią koleżankę.

Policjanci z referatu nieletnich i patologii północnopraskiej komendy przyjęli zawiadomienie od matki 13-letniej dziewczyny. Z relacji kobiety wynikało, że nastolatka od blisko roku znęca się nad nią. 13-latka wielokrotnie podniosła na swoją matkę rękę, ponadto okradała ją, usiłowała też dokonać rozboju. Dziewczyna trafiła do placówki opiekuńczej.

Sześć zarzutów

Straty matki sięgały kilku tysięcy złotych. Córka kradła jej pieniądze, biżuterię, odzież i kosmetyki. Grożąc kobiecie nożem, 13-latka zażądała raz 600 zł. Poza tym w domu dziecka ukradła telefon. Dziewczyna przekazywała też swojej nieletniej koleżance alkohol.

Od października 2016 r. 13-latka popełniła w sumie sześć przestępstw. Zarzuty dotyczą znęcania się nad matką, kradzieży, usiłowania rozboju, zniszczenia mienia i rozpijania nieletniej. Ponadto była kilkanaście razy poszukiwana przez policję w związku z ucieczkami z placówek opiekuńczych. Funkcjonariusze zatrzymali nieletnią, trafiła do placówki opiekuńczej. Teraz jej sprawą zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

Więcej o: