13-latka z Pragi-Północ znęcała się nad matką. Biła ją i okradała. Rozpijała też nieletnią koleżankę

Policja z warszawskiej Pragi zatrzymała 13-letnią dziewczynę. Jej matka powiedziała funkcjonariuszom, że nastolatka od roku znęca się nad nią, bije, kradnie pieniądze, kosmetyki. Rozpijała też swoją nieletnią koleżankę.

Policjanci z referatu nieletnich i patologii północnopraskiej komendy przyjęli zawiadomienie od matki 13-letniej dziewczyny. Z relacji kobiety wynikało, że nastolatka od blisko roku znęca się nad nią. 13-latka wielokrotnie podniosła na swoją matkę rękę, ponadto okradała ją, usiłowała też dokonać rozboju. Dziewczyna trafiła do placówki opiekuńczej.

Sześć zarzutów

Straty matki sięgały kilku tysięcy złotych. Córka kradła jej pieniądze, biżuterię, odzież i kosmetyki. Grożąc kobiecie nożem, 13-latka zażądała raz 600 zł. Poza tym w domu dziecka ukradła telefon. Dziewczyna przekazywała też swojej nieletniej koleżance alkohol.

Od października 2016 r. 13-latka popełniła w sumie sześć przestępstw. Zarzuty dotyczą znęcania się nad matką, kradzieży, usiłowania rozboju, zniszczenia mienia i rozpijania nieletniej. Ponadto była kilkanaście razy poszukiwana przez policję w związku z ucieczkami z placówek opiekuńczych. Funkcjonariusze zatrzymali nieletnią, trafiła do placówki opiekuńczej. Teraz jej sprawą zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

Więcej o:
Komentarze (7)
13-latka z Pragi-Północ znęcała się nad matką. Biła ją i okradała. Rozpijała też nieletnią koleżankę
Zaloguj się
 • bylyfyzytsyf666

  Oceniono 5 razy 5

  "Ponadto była kilkanaście razy poszukiwana przez policję w związku z ucieczkami z placówek opiekuńczych. Funkcjonariusze zatrzymali nieletnią, trafiła do placówki opiekuńczej. " No to raczej i tym razem dużo czasu tam nie spędzi.

 • siwywaldi

  Oceniono 9 razy 5

  Brawo nasza dzielna i WRESZCIE profesjonalna policjo. Działajcie tak dalej !

  Doświadczenie życiowe i ponad półwieczna znajomość Szmulek i ich sąsiedztwa podpowiada mi, że na Pradze KAŻDEGO dnia kilkudziesięciu patologicznych rodziców znęca się nad 13 latkami. Zamiast wziąć się za robotę i coś z tym zrobić, ŁATWIEJ wam jest "otrąbić sukces", zapudlając JEDNĄ 13 latkę, z którą matka z jakiś powodów nie mogła sobie dać rady.

  Jeżeli panowie policjanci NIE WIECIE jak rozwiązać taki problem, to zwróćcie się do starych, emerytowanych dzielnicowych. Teraz kiedy posłowie PiS w ramach sprawiedliwości dziejowej ZABRALI im ich "wysokie" emerytury, być może zgodza się wam doradzać na umowę-zlecenie. Tylko czy minister Błaszczak wam na to pozwoli?

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 13 razy 3

  "Z relacji kobiety wynikało, że nastolatka od blisko roku znęca się nad nią. 13-latka wielokrotnie podniosła na swoją matkę rękę"

  I nikt nie wlał jej na dupę?
  A, to z powodu zakazującej używać siły fizycznej wobec dzieci.

 • Ewa Tylkowska

  Oceniono 1 raz 1

  Tak właśnie się dzieje jak dzieciaki mają więcej praw, niż obowiązków, a rodzice nie mogą nic im zrobić. Gratulacje dla ludzi, którzy coś takiego wymyślili (sarkazm). Dzieciakom się coraz bardziej w tyłkach przewraca.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX