Nad Wisłą stanął nietypowy domek. To pierwsze tego typu miejsce w Polsce

9 maja został otwarty "Domek Czytelniczy" - pierwsze tego typu miejsce w Polsce. Na nadwiślańskim skwerze Kahla stanęła oryginalna konstrukcja, w której specjalista przekaże przechodniom spersonalizowaną listę lektur.

To zapowiedź organizowanego przez Empik "Apostrofu" - Międzynarodowego Festiwalu Literatury, który startuje już 15 maja.

Leżaki i książki oraz widok na Wisłę

Domek został zaprojektowany przez warszawskiego architekta Jana Strumiłło. - Projekt Domku Czytelniczego to powrót do dzieciństwa i wspomnień o przechodzeniu przez całe drzwi do sekretnego pokoju. W środku czekają leżaki i książki oraz widok na Wisłę. Domek postanowiliśmy pomalować na czerwony, śliski, trochę krwisty kolor - zainspirował nas plakat festiwalu Apostrof przygotowany przez Radka Szlagę - mówi architekt, Jan Strumiłło. 

Akcja Empiku, jak czytamy w informacji prasowej, ma za zadanie zachęcić do czytania. - Wiele kampanii zachęca do czytania. Prawdziwe pytanie brzmi jednak: co czytać? Każdy z nas odkrywa inne powody radości z lektury. Niektórzy z nas kochają powieści, inni - reportaże, jeszcze inni cenią biografie. Najgorzej zacząć czytanie od złych, nudnych, a czasem po prostu niedopasowanych do upodobań książek - piszą organizatorzy "Apostrofu".

Doradcy literaccy

Wierzą oni, że każda dobrze polecona książka tworzy na świecie nowego czytelnika albo cementuje pasję do czytania. - Właśnie dlatego przez tydzień poprzedzający festiwal będzie można przyjść nad Wisłę do Domku Czytelniczego - dodają.

W Domku dyżurować będą doradcy - m.in. Wojciech Szot z jednego z najpopularniejszych blogów literackich - Kurzojady i Piotr Wawrzeńczyk z Magazynu
Kulturalnego, którzy każdemu chętnemu, po indywidualnej rozmowie, zaproponują listę tytułów dopasowanych do upodobań.

Więcej o: