Wywiesili nielegalną reklamę na zabytkowym placu. "Kara nawet do 50 tys. zł."

Przy pl. Konstytucji zawisła reklama, która, jak twierdzi miasto, została tam umieszczona nielegalnie. Firmie Prestige MJM grozi kara nawet do 50 tys. zł.

Wojtek Wagner, naczelnik wydziału estetyki przestrzeni publicznej w miejskim biurze architektury i planowania przestrzennego umieścił na Facebooku zdjęcie reklamy firmy MJM Prestige.

Nie uzyskano zgody

Jego zdaniem reklama została zawieszona tam nielegalnie.

- Nie tylko rażąco łamie [reklama, przyp. red.] rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych użytkowania budynków mieszkalnych (zaciemnianie mieszkań), ale i nie uzyskała akceptacji Stołecznego Konserwatora Zabytków - pisze Wojtek Wagner.

Plac Konstytucji wpisany do rejestru zabytków

Podkreśla, że zgodnie z uprawomocnioną niedawno decyzją Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków z 13 marca br. do rejestru zabytków wpisano układ urbanistyczny Marszałkowskiej Dzielnicy Mieszkaniowej oraz jej zespół budowlany.

- Obejmuje on 66 budynków, w tym interesujący nas tu budynek Piękna 28/34. W związku z naruszeniem ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami kierujemy sprawę do SKZ (Stołeczny Konserwator Zabytków, przyp. red.) - pisze.

To, że reklama rzeczywiście jest nielegalna, potwierdził Michał Krasucki, Stołeczny Konserwator Zabytków. - Przeprowadzimy kontrolę - informuje. Firmie może grozić kara nawet do 50 tys. zł.

Prestige MJM

Skontaktowaliśmy się z firmą Prestige MJM, aby dowiedzieć się, czy to prawda, że nie ubiegała się ona o zgodę na wywieszenie reklamy przy ulicy Pięknej. W dalszym ciągu czekamy na odpowiedź.

Więcej o: