Z Warszawy do New Jersey. Rusza kolejne połączenie lotnicze do Ameryki

LOT wznowił połączenie na trasie Warszawa-Newark. Szacuje, że rocznie na tej trasie podróżować będzie ponad 70 tys. pasażerów.

Port lotniczy Newark-Liberty International Airport to międzynarodowe lotnisko położone pomiędzy Newarkiem i Elizabeth i jest głównym węzłem przesiadkowym dla sąsiadujących z Nowym Jorkiem stanów - Pensylwania i New Jersey.

Cztery razy w tygodniu 

Samolot z warszawskiego Lotniska Chopina będzie startował po godz. 11.30. Po ok. 9 godzinach lotu ma wylądować w Newark. Powrót będzie nieco krótszy, potrwa 30 minut krócej. Połączenia zaplanowano cztery razy w tygodniu: w poniedziałki, czwartki, piątki i niedziele. Od sierpnia zostanie dodany także piąty rejs we wtorki.

Połączenie początkowo będzie realizowane wynajętym samolotem Boeing 767-300 z dwiema klasami podróży - klasą biznes i ekonomiczną. Natomiast od sierpnia rejsy będą wykonywane samolotem Boeing 787 Dreamliner z trzema klasami podróży: business class, premium economy i economy.

Piąty najchętniej wybierany kierunek

Jak mówi prezes spółki Rafał Milczarski połączenie ma ułatwić podróże do ojczyzny Polakom, którzy mieszkają w stanie New Jersey.

Newark jest to piąty najchętniej wybierany przez Polaków kierunek dalekodystansowy zaraz po JFK, Chicago, Toronto i Pekinie. Rocznie na tej trasie z całej Polski podróżuje ponad 70 tys. pasażerów - wyjaśnia prezes PLL LOT Rafał Milczarski.

Szacuje, że na trasie Warszawa-Newark z lotów skorzystają także podróżujący z i do Europy Wschodniej m.in. Ukraińcy, Węgrzy, Rumuni, Litwini oraz Bułgarzy.

W ubiegłym roku LOT uruchomił ponad 20 nowych tras, w tym do Tokio i Seulu.

Więcej o: