Komentarze (213)
Mieszkańcy warszawskiego osiedla nie chcą piaskownicy dla dzieci. "Mieszkania stracą na wartości"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • monsieur_empereur

  Oceniono 14 razy 8

  Ta poprawność wam chyba na łeb się spadła. Ludzie wracają z pracy do domu i chcą mieć w nim ciszę i spokój, a nie wrzaski, piski i krzyki bachorów pod oknami. To za dnia, a wieczorami - zebrania wyrostków i lokalnych meneli, które się na "placach zabaw" organizują. Tak to wygląda na setkach polskich osiedli blokowisk. Nic dziwnego, że ludzie nie chcą u siebie czegoś podobnego.

 • stefffon

  Oceniono 7 razy 7

  to samo na Jelonkach, pozasypali piaskownice w ktorych się bawiłem i nawet nie przeszkadzalo mi ze znajdowalo sie tam miekkie kawalki przypominajace glinę (a było to psie kupy), całą wilką górę usunęli i jest tam teraz strzeżony parking. Wszystkie duże drzewa też wycięli (ul. Sternicza). Dziejsi rozpieszczeni i rozczeniowi "rodzice" to nawiększe przekleństwo tego kraju.

 • natassja

  Oceniono 7 razy 7

  Czyżby nikt nie pojechał klasykiem i nie zagrzmiał "nikt wam szklanki na starość nie poda!" Co za niedopatrzenie!

 • tygrysio_misio

  Oceniono 11 razy 7

  Czy na prawdę dla was jeśli ktoś nie chcę piaskownicy = nie chcę dzieci?

  Przecież można dzieciom zapewnić masę innych rozrywek.. można plac zabaw tak wkomponować w osiedle, żeby nikomu nie przeszkadzało...

 • la_bola

  Oceniono 11 razy 7

  Ludzkość weszła już w etap bagna behawioranlengo. Dzieci są kochane, dzieci są naszą przyszłością... ale zarazem jest nas, ludzi po prostu za dużo. Na nic agrumenty o przyszłych pokoleniach pracujących (albo i nie) na nasze emerytury, siedzimy sobie na głowach i przestajemy tolerować się nawzajem. Jeszcze ze dwa miliardy ludzi i zaczniemy się zagryzać o dostęp do zasobów.

 • jan.go

  Oceniono 21 razy 7

  Wydaje mi się że dzieci nie ma nie ze względów ekonomicznych ale kulturowych Dzisiaj są passe i wiecie co jakoś mnie to nie martwi Na tak głupim świecie dzieci nie powinny się rodzić

 • mcguirre

  Oceniono 41 razy 7

  Na wartości zapewne starcą bo kto chce mieszkać w towarzystwie głupich buców.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 50 razy 6

  Pewnie trzy czwarte tych oburzonych jako dzieciaki darło ryja pod blokiem, nie mówiąc już o waleniu gałą o ścianę bloku, że tynk odpadał w mieszkaniu na parterze i wybitych szybach. A dzisiaj oburzenie, że piaskownicę dzieciakom ktoś chce wybudować. Pewnie pierwsi polecą nas.rać do tej piaskownicy jakimś kundlem, żeby się tylko dzieciaki nie bawiły...

 • a.k.traper

  Oceniono 5 razy 5

  Miasteczko Wilanów ma swoją specyfikę, niektórzy to chyba z innego świata są, w sklepie można kupić pierogi już od 42 zł za kg a w centrum za 20 maks:)
  Ni i jescze ten koszmarek w centrum nazwany swiątynią, chyba bezguścia, bo tylko kopuła ma wygląd, reszta to bunkier brzydszy od dawnej szarej, wielkiej płyty, bloki z okresu socrealizmu to przy tym poezja smaku.
  Wydawało mi się, że w Wilanowie taki plac istnieje, przy skrzyżowaniu Al. Wilanowskiej, Przyczółkowej i Wiertniczej na tzw. plaży No i przy blokach tez jakieś lokalnie są.

 • readme.txt

  Oceniono 21 razy 5

  Kiepscy. Wystarczy wystawić tabliczkę TEREN PRYWATNY i Plac zabaw tylko do dyspozycji mieszkańców osiedla.

 • stas32

  Oceniono 8 razy 4

  Co w wszyscy p.... jacy pijaczkowie? zdaje się że chyba nie byliście w Miasteczku Wilanów. Tam nie ma wolnej pustej przestrzeni. WSZYSTKIE podwórka są zamknięte i ogrodzone. To nie jest miasto w mieście ale Matrioszka. Doopa a nie samo wystarczalne osiedle,dzieciaki są wożone do szkół w okolicy, do późnych godzin popołudniowych jest wyludnione. Normalna sypialnia i tyle. Warszawiacy nie kupują ani nie wynajmuje tam mieszkania bo to straszne zadupie (45-60 min do centrum) i straszna drożyzna (studenci odpadają). Jak ktoś ma kasę to kupuje mieszkanie bliżej centrum, albo buduje dom za miastem. Miasteczko Wilanów jest głównie zamieszkane przez słoiki.

 • sselrats

  Oceniono 4 razy 4

  Nie ma co sie branzlowac ta sprawa. Bedzie glosowanie, bedzie wynik, bedzie zadecydowane.

 • Trolluj T

  Oceniono 10 razy 4

  Najlepsze jest to, że jeszcze podatek za grunt mają płacić mieszkańcy, a hołota ma się ich kosztem dobrze bawić...

 • felicjan.dulski

  Oceniono 18 razy 4

  W normalnych krajach są osiedla, które obejmuje strefa ciszy.
  A u nas idioci martwią się o słuch młodych ludzi, gdy panuje kult totalnego hałasu (małe dzieci są najmniejszym problemem).
  Nic cenniejszego na starość w dzisiejszych czasach niż przytępiony słuch.
  Każdy się o tym kiedyś wcześniej czy później przekona.
  Mogę się założyć. Dolary przeciwko orzechom.

 • puotka

  Oceniono 7 razy 3

  Niedługo trzeba będzie chodzić po podwórku w miękkich papuciach zeby jaśnie państwu nie przeszkadzać

 • bezidei

  Oceniono 5 razy 3

  Cebulandia

 • kpiarz

  Oceniono 3 razy 3

  Bzdetny artykuł. W pobliżu Ostoi Wilanów przedszkola mają własne place zabaw (Mini Harvard, przedszkole miejskie nr 420), więc nie ma żadnego zakazu korzystania z osiedlowego placu zabaw, bo i nie ma takiej konieczności. Typowe podjudzanie wszystkich przeciwko wszystkim.

 • mirrad

  Oceniono 5 razy 3

  Prawdą jest darcie mord od rana do wieczora.
  Prawdą jest że korzystają z tego wszyscy, niszą ale płaca tylko mieszkańcy.
  Nieprawda jest że przy oknie w sypialnią zrobią sobie piaskownice i plac zabaw. Gość już sobie ani nie pośpi ani nie odpocznie!!!

 • komentarzdramatyczny

  Oceniono 9 razy 3

  Fajny grafik :)
  No ale generalnie to niestety może mieć rację. Jeśli nie było planów budowy takiego placu zabaw to rzeczywiście ktoś może być wściekły. Sam dawno temu miałem okazję mieć pod oknami przedszkole. Żadna atrakcja, szczególnie jak się pracuje w domu. Z drugiej strony takie plany mogły być a wtedy osobę odpowiedzialną za ten manifest powinno się ogarnąć.

 • nino.rota

  Oceniono 7 razy 3

  A wieczorem melina...

 • remislanc

  Oceniono 4 razy 2

  Piaskownice i placyki zabaw były ZAWSZE na podwórkach. Prawda jest taka, że obecnie ludzie wolą trzymać w domu pieska/kocura zamiast wychować dziecko. Wystarczy posłuchać, jak określają swoje pieski mianem chłopczyka czy dziewczynki.Gdyby chcieli zrobić tam sralnik dla kundli to nikt by nie protestował. Przecież to nasi młodsi bracia....

 • lolitkawtrabancie

  Oceniono 2 razy 2

  Ogłoszenie pod niewiadomym adresem, ale aferę już kręci pani pisarka pod wiadomym nazwiskiem.
  Na kilometr śmierdzi wymysłem grafomanki i próba zaistnienia w mediach.

 • cbk-kbc

  Oceniono 6 razy 2

  Nie kupiłabym mieszkania, pod oknami którego byłby plac zabaw! Chyba, że za jedną trzecią ceny, za pół też wykluczone, i śniłabym o deszczu, bezśnieżnych mroźnych zimach i temu podobnych kataklizmach.

 • czemublokujecie_mikonto

  Oceniono 8 razy 2

  ELBANOWSKIE! Skora mają kredyt na mieszkanie i chcą się zamknąć w 4 ścianach albo kupili na wynajem to nie po to, żeby im dzieci w pisakownicy się bawiły, skoro pisakownica im do okien zagląda :))) Kapitalne! To może na parterze mieszkania tylko rodzinom z dziećmi sprzedawać, żeby przez okno maluchów pilnowali?

 • nino.rota

  Oceniono 14 razy 2

  W ciagu dnia tez ludzie pracuja w domu, home office, tlumaczenia, jakies projekty, mala ksiegowosc, nauka czy pisanie pracy dyplomowej lub po prostu odpoczynek np po nocnej zmianie i chorobie, wiec nikt nie chce dzikich wrzaskow pod oknami. Mieszkania kupowali bez tych atrakcji i maja prawo zadac zachowania status quo.
  Sa profesjonalne bawalnie i miejsca do rozrywki dla dzieci w roznym wieku. Dlaczego przez kaprysy i roszczenia wozkowych wszyscy maja sie dostosowywac do ich zachcianek...?

 • joki8688

  Oceniono 5 razy 1

  A jednak Polacy chcą wyginąć. To jeden z objawów (traktowanie dzieci, jako przeszkoda w przyjemnej egzystencji). Z jednej strony fajnie, bo plasuje nas to wśród krajów rozwiniętych. Z drugiej... czy jednak? Czy nasze samolubstwo i odcięcie od natury nie sięga już autodestrukcji?

 • captain_planet

  Oceniono 1 raz 1

  Oksymoron - Warszawiak z Misteczka Wilanów.

 • aqqwa

  Oceniono 7 razy 1

  Przed blokiem mam plac zabaw, sprzęt do ćwiczeń, niewielkie pole do pilki nożnej, koszykówki i siatkówki i dużo zieleni. Żadna menelia nie przesiaduje, czasami młodzi pohałasują do 23.00
  I wiecie co? Bardzo się cieszę, kiedy wyjdę na balkon i widzę bawiące się dzieci i młodzież. A coraz ich mniej z roku na rok.

 • hanusinamama

  Oceniono 7 razy 1

  Przyjechał Pan z miasteczka do wielkiej warszawy, zakupił mieszkanie...a nie sorry apartament na strzezonym osiedlu. Miał być szpan dla rodziny i znajomych z miasteczka...a tu mu chą piaskownice postawić. Matko Boska!!! Przyjedzie ciocia Wiesia i pomysli ze osiedla jak u niech...a miało być tak światowo, tak warszawsko.

 • callistob

  Oceniono 7 razy 1

  Żegnaj widoku na piękny las, tudzież przecudnej urody ogród pieczołowicie pielęgnowany przez ogrodników z doktoratem. Żegnaj typowa dla blokowiska kojąca ciszo, nie zakłócana nawet oddechem innych jednostek ludzkich. Żegnaj nadziejo, że mimo kursu franka za te 20 lat uda się sprzedać mieszkanie w cenie willi na Mokotowie. Żegnaj przyjemna świadomości, że nie ma czegoś takiego jak dzieci, a rozwój jednostki ludzkiej zaczyna się od stażysty w Mordorze. Żegnajcie! A to wszystko przez Sodomę i Gomorę. Przez ciemnogród i januszowatość.Przez brak szacunku dla jednostek, które urodziły się jako trzydziestolatki. Przez piaskownicę, która nawet nie będzie eko! Lasciate ogni speranza voi ch'entrate!

 • balerina53

  Oceniono 3 razy 1

  ...najlepiej będzie, jak wszyscy mieszkańcy wyprowadzą się , to wtedy mieszkania będą miały największą wartość

 • mozarta03

  0

  Na temat ten ; cisza- dzieci- starosc- radosc- wyciszenie- pociechy- dziadkowie- dzieci- kochanki- byle zony- obecne narzeczone;:)- mozna napisac - ; tone rozpraw doktorskich:))-( pozdrawiam z dalekiej Australi- w Warszawie spedzilem; zwariowana- obledna- ale piekna mlodosc:)- mimo ze wiek przybywa- I uplywa- w wielu krajach-( a w swim zyciu- take sie- ulozylo- duzo podrozowalem I widzialem)- oczywiscie- Mazda sprawa ma- swoj patrzeniowy punkt widzenia:)- co nie zawsze jest punktem widzenia wiekszosci- czesto tzw. Poblazliwosc do ; blizniego;- sprawia ze ludzie lagodnieja- ( nawet ci- zapalczywi- w swoich opiniotworczych zapedach)- oczywiscie z tej calej sprawy wynika - ze ktos ceni sobie cisze?- ktos inny chce; zarobic - by no stracic- jak mawial biedny zyd:)- ktos inny chce zeby dzieci mialy piaskownice-( uwazam ze slusznie)- w Australia sa specyjalne - Fannie urzadzone miejsca- gdzie dzieciarnia moze sie ; wyszumiec;-do DNA:)))- no dzieci- to dzieci- I SWA fantazje maja- och maja:))- Sam kiedys- jak inner ; zwierzatka planety Ziemi;- bylem nicponiem- rozrabialem w piaskownicy I Na wieszaku sie wieszalrm:)- kto tego nie przezyl- nigdy nie byl dzieckiem- ( Wilanow pamietam- bo tam sobie trenowalem- lecac pozniej rozne dziwne maratony- pamietam 1 warszawski!!!-1979?)- moral z tej calej sprawy- moze byc taki- wiecej dobrze zrobionych placow- DLA dzieci- I mlodziezy- ciekawie rozwiazanych- gdzie dzieciarnia moze sie ; wyszalec; - nie ; zamordowac:))- do upadlego- oczywiscie rodzice powinni w tym uczestniczyc- chociaz zycie- pedzi I gna jak szalona I rozpedzona lokomotywa dziejow.Bez tych spraw- dzieci- ; nie beda- dziecmi;- tylko komputerowymi- telefonicznymi- debilkami;:))- no kiedy przyjdzie z biegiem czasu ; zmierzyc sie z prawdziwym zyciem I problemami;- wtenczas zatesknia do tych czy innych placow zabaw- tez do piaskownicy;- ale juz bedzie za pozno- no nastapi czas- odejscia- gdzie bedzie ; inna piaskownica- ta bardzo smiertelna- ;- czyli cmentarz!!- dlatego wszyscy tutaj piszacy- I ci ktorzy ; kochaja cisze;-( pojecie wzgledne)- I ci ktorzy kochaja dzieci- niech sobie- dopowiedza- jedna z legend ludzkosci- zycie zbyt szybko gna I pedzi - dlatego piaskownicy sa jak- czarodziejski inny swiat:)- ( pozdrawiam z jesiennej ale pieknej Australi- a jakas mile- of miejsca gdzie mieszkam- Na placu zabaw- dzieciarnia sobie sie ; wyzwoli;- oczywiscie- trzeba uwazac- no w momecie Jakie's kontuzji?- moze byc problem z ubezpieczeniem- ale to opowiesc- Na ; inna legends;:)- a polskiej- dzieciarnia I rodzica zycze- ; szalenstwa pozytywnego;- no kiedy przyjdzie czas +; cmentarny,;- bedzie juz zbyt pozno- any cokolwiek poczuc I zrozumiec- achoj

 • kot789

  0

  Słowo klucz: obcy

 • 2jimmy13

  Oceniono 4 razy 0

  Proponuję przedszkola przenieść do ościennych gmin, a place zabaw w ogóle zlikwidować.

 • hanusinamama

  Oceniono 8 razy 0

  Bo dzisiaj Polakowi przeszkadza wszystko: kobieta w ciązy, kobieta z wózkiem, karmiąca matka i dzieci. Kazdy sobie chce wygrodzic kawałek bloku i miec swoj kawałek ekskluzywnego apartamentu (nie mylic z mieszkaniem) w apartamentowcu (bron boze nie w bloku). B wtedy jest taki zamożny, nowoczesny i na topie....Czy ktos (posrednik nieruchomosci) wyliczył ile te mieszkania stracą na tej piaskownicy? Bo cos mi się wierzyć nie chce. I przypomina sie starsza Pani ktora posypała snieg na górce piachem w nocy bo "dzieci zjezdzały na sankach".

 • Bjt Pawel

  Oceniono 10 razy 0

  Śmiać się czy płakać? Sam osobiscie dzieci nie mam(mieszkam w innym kraju i tam dzieci nikomu nie pzreszkadzają!), ale tam gdzie kiedyś mieszkałem (blokowisko) z placu zabaw powstał parking i co jest: syf, smród, hałas, o godz. 5 rano pół osiedla nie spi, bo hałas z powodu ludzi którzy wyjeżdząja do pracy( na pzreciwko jest szkoła i jakoś nikt dzieci nie słyszy). Więc argument niektórych komentujacych, ze spać z powodu dzieci w szkole nie mogą jest śmieszny :D Teraz mieszkam w hałaśliwym miejscu i dzieci przy tym to mały pikuś. Ps. do właścicieli piesków: nie macie dla nich czasu to je oddajcie, bo ujadanie psów przez pół dnia w bloku to jest dopiero problem(dzieciaki i piaskownica to naprawdę mały pikuś). Współczuje tym psiakom.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 10 razy 0

  W takich Niemczech powszechnie dostęne "szpilplace" są tak usytuowane, by nie stanowiły uciążliwości dla mieszkańców, nawet tych bardziej wrażliwych ( starszych, chorych). Można?
  Rozumiem, że wolska to wolny kraj i każdemu wolno co mu pasuje.

 • Sony Lasvegas

  Oceniono 6 razy 0

  Nothing but a lepton -
  With no reason to exist -
  Not even worth my hate -
  On the bottom of my list -

  I hate the kids -
  They got no right to live -
  Lowest form of life -
  They go no right to live -

  They make me mad -
  And I'll tell you why -
  They're skateboard fags -
  Why don't they just die -

  Worthless beings -
  Snotty fools -
  Pathetic microbes -
  Thinking they're so cool -
  Think they're so cool -

 • moontravel

  Oceniono 5 razy -1

  Mam pod oknem plac zabaw. Latem jest strasznie głośno już od 8smej. Darcie dzieciaków, piski i wrzaski i wieczne skrzypiąca huśtawka. Wku...a mnie to strasznie.

 • fleshless

  Oceniono 3 razy -1

  piniędzów tyle wydał, miała być sielska cisza
  a tu wuja
  no jak tak można?!
  przecież to prawa jego człowieka som naruszane!

 • ercu

  Oceniono 11 razy -1

  To tak jakby posiadanie dziecka obniżało wartość kobiety na rynku wtórnym ;)

 • adam3407

  Oceniono 7 razy -1

  Haha! Warszawka i jej problemy :)))

 • wyborczapropaganda

  Oceniono 8 razy -2

  I mają rację!! Niech sobie bachory drą ryje gdzie indziej!

 • corvelinho

  Oceniono 4 razy -2

  Dzieci jak dzieci- hałasują i nie liczą się z niczym prawem do spokoju. Piaskownice jednak służą nie tylko dzieciom- służą jako kuweta na stolce dla kotków i piesków ale przede wszystkim jako miejsce spotkań młodzieży przy piwku,winku wodeczce. Takie miejsce z czasem zamienia się w śmietnik z potluczonym szkłem, stolcami zwierząt i rzygami pijacej młodzieży.
  Oto czym dziś jest często piaskownica.

 • stach_79

  Oceniono 4 razy -2

  Cholera... ubranie mi traci na wartości... chyba przestanę je nosić....

 • nowy4444

  Oceniono 8 razy -2

  MIASTECZKO WILANÓW. 80% GŁOSÓW NA PO I KOMOROWSKIEGO. OSIEDLE MIŁOŚNIKÓW TUSKA.

 • nino.rota

  Oceniono 8 razy -2

  Lemingrad - matecznik wyborcow Platfusow i Nowoczesnego Ryska bankstera z kredytami we frankach....
  Wstyd i obciach tam mieszkac.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX