Tyle zarabia Hanna Gronkiewicz-Waltz. Dwa domy, miliony na koncie

Wiemy, ile zarabia prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Z oświadczenia majątkowego, które opublikowała, wynika, że zebrała ona na koncie ponad trzy miliony złotych. Tylko w zeszłym roku polityk zarobiła 159 365 zł brutto.

Oświadczenie majątkowe pani prezydent niejednego może przyprawić o zawrót głowy.

Intratna nie tylko polityka

Polityk zarobiła w 2016 roku 159 365 zł brutto. Jej miesięczna pensja podstawowa wynosiła 12 tys. złotych. Poza zarządzaniem miastem Gronkiewicz-Waltz prowadzi seminaria jako profesor prawa na Uniwersytecie Warszawskim. To dodatkowe 122 925,78 zł brutto, czyli ok. 10 tys. zł miesięcznie. Ok. 1,8 tys. zł trafiło na konto polityk dzięki publikacjom naukowym i wykorzystaniu praw autorskich.

Z opublikowanego właśnie oświadczenia wynika, że prezydent ma 3,25 mln złotych oszczędności w gotówce i 643 tys. zł ulokowane w funduszach inwestycyjnych. Ale to nie wszystko. Polityk PO jest szczęśliwą posiadaczką 200-metrowego domu, który został wyceniony na 1,1 mln zł oraz mieszkania o powierzchni 78 m2, które warte jest 1,5 mln złotych. Prezydent jest też właścicielką Volvo XC 90 z 2004 roku oraz łodzi żaglowej "Sasanka" z 1999 roku. Nie wiadomo, ile są warte.

Kaznowska z dwoma kredytami

Dla porównania, zastępca prezydenta stolicy, Renata Kaznowska ma na kocie 50 tys. zł. W ubiegłym roku zarobiła 215 tysięcy złotych. Polityk jest właścicielką domu o powierzchni 144 m kw o wartości 887 tys. zł oraz mieszkania o powierzchni 53 m kw, które wynajmowała. Z oświadczenia majątkowego wiceprezydent wynika, że jeździ ona Mazdą 3 z 2010 roku. Wiadomo też, że wiceprezydent ma dwa kredyty na zakup nieruchomości -149,9 tys. franków szwajcarskich i 620 tys. zł

Szefowa Szybkiej Kolei Miejskiej, Krystyna Pękała ma na koncie 390 tys. złotych. Szef warszawskiego metra, Jerzy Lejk - 20 tys. złotych, 445 euro oraz 31,6 funtów. 

A teraz zobacz WIDEO: Gronkiewicz-Waltz: "Tylko mieszkańcy Warszawy mogą zdecydować o przyszłości prezydent stolicy"

Gronkiewicz-Waltz: "Tylko mieszkańcy Warszawy mogą zdecydować o przyszłości prezydent stolicy"

Więcej o:
Komentarze (266)
Tyle zarabia Hanna Gronkiewicz-Waltz. Dwa domy, miliony na koncie
Zaloguj się
 • szary-petent

  Oceniono 80 razy 68

  Prezes zarabia ok. 10000 pln miesięcznie a praktycznie nie ma oszczędności, a nawet miewa długi. Nie ma rodziny, ochronę i wiele innych dodatków zapewnia mu partia. Ponieważ jest zwierzchnikiem państwa, opinia publiczna chciałaby wiedzieć co robi z tymi pieniędzmi.

 • stewie667

  Oceniono 116 razy 52

  To naprawdę takie ogromne pieniądze? Jezu. Ile ma zarabiać prezydent stolicy, trójkę na rękę?

 • justas32

  Oceniono 59 razy 41

  Polacy nienawidzą bogatych. Jak ktoś ma 2 domy i 3 miliony - to dla nich jasny znak że kradła. I powód do bezinteresownej nienawiści. Polak woli jak nim rządzi biedak - bo to znak że to "jeden z nas". Choć z drugiej strony każdy Polak pogardza biedakiem. Więc nasza dusza jest pełna sprzeczności. A świat w tym czasie się rozwija ...

 • pboecker

  Oceniono 75 razy 39

  Przy tym stresie i odpowiedzialnosci ,zarabia stosunkowo malo.Po drugie trzeba znac jej zyciorys,wypracowala sobie.

 • martazmijka

  Oceniono 54 razy 38

  O zawrót głowy? To prezydent stolicy z wieloma latami pracy w dobrych instytucjach i raczej z głową na karku. Przynajmniej mówi ile ma. A niektórzy ministrowie doliczyli się swojego majątku czy dalej będziemy udawać, że zegarek Nowaka to hicior majątkowy?

 • dyskootantka

  Oceniono 45 razy 33

  Przez trzy lata była wiceprezesem Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Wcześniej prezesem NBP. Miała z czego uzbierać kasę.

 • lottare21

  Oceniono 51 razy 31

  No to będziemy zazdrościć.Pewnie i tak najwięcej w banku zarobiła. Pan Morawiecki chyba podobnym majątkiem dysponuje.

 • marchwianka.0

  Oceniono 35 razy 25

  Przecież ten cały majątek to wynik jej wieloletniej pracy w instytucjach finansowych (Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju oraz nasz NBP), na uczelni i jako prezydent Warszawy. Warto by to podkreślić w artykule bo można odnieść wrażenie, że ten majątek pochodzi z prezydentury w Warszawie!

 • kotprezesa

  Oceniono 28 razy 24

  Jakby Kain miał konto...
  Na pożyczkach leci i tyle co mu przyniosą...
  Ze Srebrnej, Telegrafu....
  No, ale konta nie ma...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX