Ochroniarze pobili się z nastolatkami. Brutalną bójkę pod Złotymi Tarasami nagrała kamera

Do brutalnej bójki grupy nastolatków i członków ochrony sklepu doszło w niedzielę na placu przy centrum handlowym Złote Tarasy. Policja analizuje nagrania z monitoringu oraz przesłuchuje zatrzymanych i świadków.

Do bójki doszło około godziny 17 w niedzielę.

Byli pod wpływem alkoholu

Grupa nastolatków bawiła się wcześniej w centrum handlowym Złote Tarasy. Jak podał jeden z serwisów warszawskich, Wawalove jej członkowie znajdowali się najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu. 

Jak mówi w rozmowie z Metrowarszawa.pl nadkom. Robert Szumiata, opuszczając galerię jeden z nastolatków uszkodził drzwi obrotowe. Kiedy ochroniarze sklepu postanowili zwrócić chłopakowi uwagę, rzucił się na nich z pięściami. W bójkę szybko włączyli się jego koledzy. Tak wynika z zamieszczonego w sieci nagrania wideo.

 

"Sprawa jest w toku"

- Śledztwo prowadzone jest w kierunku pobicia oraz uszkodzenia mienia. Zatrzymaliśmy pięciu mężczyzn w wieku od 19 do 21 lat - mówi nam nadkom. z komendy stołecznej.

Jak podkreśla Szumiata, sprawa jest w toku. Funkcjonariusze analizują nagrania z monitoringu i przesłuchują zatrzymanych oraz świadków. Zabezpieczyli też niebezpieczne przedmioty w postaci pałki teleskopowej i kastetów.

Więcej o: