Budowa II linii metra nie zostanie jednak wstrzymana. "Dostarczymy dokumenty"

Budowa wolskiego odcinka II linii metra nie zostanie wstrzymana. Miasto złoży w Urzędzie Wojewódzkim dokumenty dotyczące prawa do dysponowania gruntem a wojewoda ponownie wyda pozwolenie na budowę.

11 kwietnia Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego uchylił decyzję wojewody o pozwoleniu na budowę stacji C06 „Księcia Janusza” i skierował ją do ponownego rozpatrzenia.

Wojewoda wyda pozwolenie

Inspektor „powziął wątpliwości”, co do prawa dysponowania przez miasto sześcioma działkami, co z kolei przełożyło się na wstrzymanie budowy.

Dziś otrzymaliśmy od wojewody wezwanie do złożenia oświadczeń o prawie do nieruchomości i niezwłocznie takie dokumenty dostarczymy – wyjaśnia Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.

I dodaje: - Liczymy, że w ciągu najbliższych kilku dni wojewoda ponownie wyda pozwolenie na budowę.

Działka Skarbu Państwa 

Dla potrzeb budowy stacji C06 „Księcia Janusza” niezbędnych było 107 działek ewidencyjnych o łącznej powierzchni 62 571 mkw. Wątpliwości GINB dotyczą sześciu z nich o powierzchni 1916 mkw (3 proc. terenu inwestycji).

W przypadku dwóch działek jako właściciel w ewidencji wpisane jest miasto, a w kolejnych dwóch - Skarb Państwa. Są też dwie działki drogowe, które nie podlegają reprywatyzacji

A TERAZ PRZECZYTAJ: Wstrzymano budowę stacji metra na Woli. Budowa II linii podziemnej kolejki się opóźni?

Więcej o: