10 km i nawet 20 tys. biegaczy. Dziś startuje największa impreza biegowa w Polsce

Orlen Warsaw Marathon odbędzie się już dziś. Warszawiaków czekają poważne utrudnienia w ruchu. Chcąc wyjść im naprzeciw, organizatorzy zapraszają na towarzyszące wydarzeniu zawody i koncerty.

W ramach piątej edycji ORLEN Warsaw Marathon odbędzie się bieg na dystansie maratońskim oraz bieg OSHEE na 10 km. Oba zaczynają się o godzinie 9. W sumie w niedzielę może pobiec nawet 20 tys. osób.

W pocie czoła na Stadion Narodowy

Trasa pozostaje ta sama, co w tamtym roku. Uczestnicy maratonu wystartują sprzed Stadionu Narodowego i przebiegną przez most Świętokrzyski oraz Stare Miasto. Na wysokości czwartego kilometra pobiegną przy ul. Sanguszki, a następnie Nowym Światem, Alejami Ujazdowskimi i ulicą Puławską.

W połowie trasy biegaczy czeka półtorakilometrowy zbieg. Zanim dotrą na metę, miną jeszcze al. Wilanowską, ul. Jana III Sobieskiego, Łazienki Królewskie, ul. Czerniakowską, Solec, Śródmieście i most Świętokrzyski. Upragniony finał czeka ich pod Stadionem Narodowym. W tym samym czasie odbędzie się również bieg na 10 km dla amatorów, którzy przebiegną ulicami Saskiej Kępy.

Maraton w Warszawie - trasaMaraton w Warszawie - trasa materiały prasowe

Koncert na otarcie łez

Impreza rozpoczęła się już wczoraj - w sobotę w parku Agrykola odbył się otwarty, rodzinny piknik Orlen Warsaw Games. Imprezie towarzyszyły koncerty Mezo, Sarsy, Natalii Nykiel, Varius Manx i Kasi Stankiewicz. Na dorosłych czekały też spotkania z mistrzami olimpijskimi, na dzieci - zamknięte zawody lekkoatletyczne.

Jak przyznawali organizatorzy maratonu - imprezy towarzyszące wydarzeniu sportowemu mają nieco osłodzić mieszkańcom niedzielne utrudnienia w ruchu.

Utrudnień w ruchu nie unikniemy 

W godzinach 10.35-14.50 zamknięty będzie m.in. most Świętokrzyski. W godzinach 8.20-9.45 - Wybrzeże Kościuszkowskie, a od 8 do 10 - Konwiktorska. Krakowskie Przemieście i Nowy Świat będą nieprzejezdne od 8.30 do 10.20. Al. Ujazdowskie (od pl. Trzech Krzyży do pl. Na Rozdrożu) oraz Puławska w kierunku centrum zamknięte będą od 8.40 do 11. Al. KEN w kierunku do centrum od 8.50-11.35.

W sumie w czterech edycjach maratonu wzięło udział ponad 130 tys. biegaczy. Podczas tegorocznej edycji zwycięzca i zwyciężczyni otrzymają po 70 tys. zł. Kolejne 10 tys. zł przewidziane jest dla tego, kto pobije rekord Polski. W tamtym roku triumfował Artur Kozłowski, który zwyciężył z czasem 2:11.54.

Więcej o: