Organizują wielki koncert disco polo. Mieszkańcy oburzeni. "Żenada. Jaki kreujecie wizerunek dzielnicy"

Władze dzielnicy Bemowo zacierają ręce. Koncert "Warsaw Disco Festiwal" z Zenkiem Martyniukiem wzbudza coraz większe zainteresowanie. I nieważne, że słychać głównie oburzone głosy warszawiaków.

Za „największą imprezę disco polo w mieście, MegaWAT Disco Festival Bemowo" odpowiadają władze dzielnicy Bemowo i Wojskowa Akademia Techniczna. Koncert odbywa się w ramach juwenaliów. Choć zaplanowano go dopiero na 12 maja, w sieci już wrze. 

"Dobra zmiana?"

Wielu mieszkańców nie może uwierzyć w to, że na Bemowie, gdzie koncertowali m.in. Madonna, Michael Jackson czy Metallica wystąpią teraz zespół Akcent, Zespół Mig, Zespół Muzyczny DEFIS i Power Play. Swoje niezadowolenie wyrazili na oficjalnym profilu Urzędu Dzielnicy Bemowo na Facebooku.  

Zawsze marzyłam, żeby ludzie ze złym gustem muzycznym szczycili się, że organizują w moim rodzinnym mieście największą imprezę disco. #dobrazmiana - pisze Joanna
Żenada. Jaki kreujecie wizerunek dzielnicy na zewnątrz? Disco Polo, drifty, gale KSW...a wszystko okraszone hałasem. Spodziewajcie się protestów mieszkańców – pisze z kolei Ania
Ręce opadają...  I jak można tych ludzi nazywać gwiazdami? – pyta retorycznie Aleksandra
Ja mieszkańców nie oceniam.... ale jakby np. zrobić zamiast tego akcję "darmowa wódka" to też by radość była – śmieje się Piotr
Trudno się dziwić, że wiele osób nawet jeśli tu mieszka nie ma zamiaru płacić podatków. Skoro idą na takie cele... – przekonuje Konrad

Można natknąć się też na pozytywne reakcje: Co by nie mówić to połowa i tak zawsze będzie na "nie". Niektóre dzielnice nic nie mają z takich atrakcji, więc może warto po prostu docenić starania dzielnicy! – podkreśla Ania. 

Kiedyś: lokalizacja, dziś: muzyka

W tym roku mieszkańcy burzą się ze względu na muzykę, w tamtym – nie odpowiadała im lokalizacja.

- Szanując Państwa uwagi z zeszłego roku co do lokalizacji tego typu wydarzenia postanowiliśmy, że impreza odbędzie się na terenie Automobilklub Polski przy ul. Powstańców Śląskich 127 - możemy przeczytać na profilu Bemowo.

Warszawiacy narzekali nie tylko na zeszłoroczną lokalizację (Forty Bema), ale również na termin wydarzenia. Wtedy odbywało się ono w weekend, w tym roku koncert zaplanowano na piątek.

"Media robią nam najlepszą reklamę"

Za wstęp na muzyczne wydarzenie zapłacimy 29 złotych. Dzielnica przewidziała jednak darmową pulę 1500 wejściówek dla mieszkańców. A ile impreza będzie kosztowała władze Bemowa? W rozmowie z Metrowarszawa.pl wiceburmistrz Marek Lipiński przyznaje: Kupiliśmy usługę reklamową za 50 tys. zł brutto.

Lipiński nie wydaje się być zmartwiony reakcją internatów. Wręcz przeciwnie. Są mu na rękę.

Im więcej komentarzy, tych negatywnych również, tym większe zainteresowanie mediów. To właśnie one nakręcają całą te spiralę. Zainteresowanie tegorocznym koncertem "Warsaw Disco Festiwal" zaskoczyło nas samych - kwituje wiceburmistrz.

Zobacz też: Jacek Kurski śpiewa z Zenkiem Martyniukiem. Prezes TVP bardzo dobrze zna teksty piosenek

Jacek Kurski śpiewa z Zenkiem Martyniukiem. Prezes TVP bardzo dobrze zna teksty piosenek

Więcej o: