Cała Warszawa sparaliżowana! Wypadek tramwajów przy pl. Unii - są ranne dzieci

Trasa Siekierkowska została na ponad godzinę wyłączona z ruchu. Wszystko przez kolizję betoniarski z fordem. Wskutek zderzenia wypadła butla z acetylenem i rozszczelniła się. To nie koniec wypadków w Warszawie.

Straż pożarna poinformowała, że w wyniku zderzenia betoniarki z samochodem osobowym na jezdnię z auta wypadła kilkunastokilogramowa butla z acetylenem.

Butla się rozszczelniła

Do zderzenia doszło na Trasie Siekierkowskiej, kilkaset metrów od sanktuarium przy Siekierkach. 

Ciężarówka - betoniarka zderzyła się z samochodem osobowym marki ford, który następnie uderzył w bariery energochłonne. Jak informuje straż pożarna, z samochodu wypadła 12-kilogramowa butla z acetylenem, która się rozszczelniła.

Całkowicie wyłączona z ruchu

Trasa została wyłączona z ruchu, gdyż butla w każdej chwili mogła wybuchnąć. Strażacy schłodzili rozszczelnioną butlę i czekali aż całkowicie ulotni się z niej gaz. Jak informuje oficer prasowy, trasa już jest przejezdna w dwóch kierunkach.

Jak dodaje oficer prasowy straży pożarnej, na miejscu są cztery samochody gaśnicze i 16 strażaków, jak również Grupa Ratownictwa Chemicznego.

Jak informuje TVN Warszawa, prawdopodobnie do wypadku doszło w momencie, kiedy kierowca osobówki próbował wyprzedzać samochody przez zatoczkę. W momencie kiedy skończył się pas rozbiegowy, ford wymusił pierwszeństwo i zderzył się z ciężarówką.

Puławska: "Potem jest tylko gorzej"

W związku ze zdarzeniem, są utrudnienia w całej Warszawie. Korki tworzą się przede wszystkim na Wisłostradzie, Czerniakowskiej i Wale Miedzeszyńskim, a także na ul. Sobieskiego, Sikorskiego oraz w Dolinie Służewieckiej.

Oprócz kolizji na Trasie Siekierkowskiej, doszło również do zderzenia na trasie S8 na wysokości skrzyżowania z Modlińską w kierunku Marek. Doszło tam do zderzenia trzech samochodów. - Są duże utrudnienia, kierowcy szukali objazdów, co spowodowało duży ruch - informuje policja.

Nie przejezdna jest także Puławska. Na miejscu jest nasz reporter Tomasz Golonko: - Stoi cała ulica zarówno w kierunku centrum, jak i Wilanowa. Aby wyjechać z 
z Bielawskiej w Puławską trzeba uzbroić się w cierpliwość. Zajmuje to obecnie 30- 40 minut. Potem jest tylko gorzej. W tej części miasta sparaliżowana jest również komunikacja miejska. Pasażerowie opuścili autobusy i postanowili kontynuować podróż metrem - relacjonuje. 

Komunikacja miejska podczas korków przy ul. Puławskiej.Komunikacja miejska podczas korków przy ul. Puławskiej. Fot. Tomasz Golonko

Zderzenie tramwajów: ranne dzieci

Ponadto, po godz. 16 doszło również do dwóch poważnych wypadków tramwajowych: na pl. Unii Lubelskiej i na pl. Bankowym.

Na placu Unii Lubelskiej zderzyły się składy linii 10 i 14. 

Rannych jest dziewięć osób - wyjaśnia w rozmowie z metrowarszawa.pl Michał Powałka, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich.

Jak podaje TVN Warszawa wśród poszkodowanych była dwójka dzieci. Tramwaje przestały kursować na całej Marszałkowskiej. Ulica została odblokowana przed chodziną 18. 

Jak podaje Zarząd Transportu Miejskiego, w związku ze zdarzeniem drogowym w rejonie przystanku pl. Unii Lubelskiej tramwaje linii 4, 10, 14, 18, 35 w kierunku CENTRUM skierowane zostały na trasy objazdowe od ulicy Nowowiejskiej przez Al.Niepodległości, Racławicką i Wołoską.

Warszawiacy komentują armageddon w Warszawie.

A teraz zobacz WIDEO: Wkurzają cię korki? Zobacz, w jaki sposób powinno się jeździć, żeby je rozładować

Wkurzają cię korki? Zobacz, w jaki sposób powinno się jeździć, żeby je rozładować

Więcej o:
Komentarze (36)
Cała Warszawa sparaliżowana! Wypadek tramwajów przy pl. Unii - są ranne dzieci
Zaloguj się
 • extrafresh

  Oceniono 46 razy 38

  Polski terrorysta.
  Wąsaty Janusz z acetylenem w bagażniku.
  Pół miasta sparaliżowane.

 • sthoss

  Oceniono 33 razy 31

  Probował wyprzedzić samochody przez zatoczke? To jakiś arcymistrz. Powinni mu wsadzić w dupę tę butle z acetylenem i odpalić.

 • klm747

  Oceniono 17 razy 17

  czy obecnie jest dozwolone przewożenie gazów technicznych zwykłym samochodem?

 • 68jacekw

  Oceniono 12 razy 10

  Może to terrorysta? Jechał cos wysadzić?Przecież ABW dopiero co udaremniła zamach Brunona K,który niepostrzeżenie chciał przemknąć przez W-awę Skotem,a później odpalić 4 tony nawozu zmieszanego z ropą.Co wymagało by 20-tu beczek po 200 litrów,a SKOT był dla 10-ciu żołnierzy...Ale ważne ,ze sędzia w to uwierzył i wyeliminował chwasta na 13 lat.

 • pawel.lewski

  Oceniono 9 razy 9

  "...betoniarski z fordem"
  Nazwiska piszemy wielką literą, ale kto to jest Betoniarski?

 • klikon55

  Oceniono 6 razy 6

  Co to za kraj, w którym ranne są dzieci, gdzie prezydent Duda? Dzieciaki, trzymajcie się, będzie wszystko ok.

 • mgr.nauk

  Oceniono 4 razy 4

  Czy ktoś w końcu powstrzyma ten PIS? Każdego dnia robią jakiegoś armegeddona.

 • pis_cie_kocha

  Oceniono 3 razy 3

  Skoro w naszym prawie istnieje coś takiego jak "spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym", przewidziane dla wypadków o wielkiej skali, to myślę, że równie dobrze moglibyśmy mieć przepis mówiący, że jak ktoś doprowadza do takiego wypadku, że całe miasto staje dęba, to tu się nie może skończyć na zwykłym mandacie. Gdyby podliczyć straty jakie ponieśli mieszkańcy i przedsiębiorcy, to wyszłaby taka kwota, że gdyby chodziło o kradzież, to sprawca nie wyszedłby z pudła przez 15 lat.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX