Cała Warszawa sparaliżowana! Wypadek tramwajów przy pl. Unii - są ranne dzieci

Trasa Siekierkowska została na ponad godzinę wyłączona z ruchu. Wszystko przez kolizję betoniarski z fordem. Wskutek zderzenia wypadła butla z acetylenem i rozszczelniła się. To nie koniec wypadków w Warszawie.

Straż pożarna poinformowała, że w wyniku zderzenia betoniarki z samochodem osobowym na jezdnię z auta wypadła kilkunastokilogramowa butla z acetylenem.

Butla się rozszczelniła

Do zderzenia doszło na Trasie Siekierkowskiej, kilkaset metrów od sanktuarium przy Siekierkach. 

Ciężarówka - betoniarka zderzyła się z samochodem osobowym marki ford, który następnie uderzył w bariery energochłonne. Jak informuje straż pożarna, z samochodu wypadła 12-kilogramowa butla z acetylenem, która się rozszczelniła.

Całkowicie wyłączona z ruchu

Trasa została wyłączona z ruchu, gdyż butla w każdej chwili mogła wybuchnąć. Strażacy schłodzili rozszczelnioną butlę i czekali aż całkowicie ulotni się z niej gaz. Jak informuje oficer prasowy, trasa już jest przejezdna w dwóch kierunkach.

Jak dodaje oficer prasowy straży pożarnej, na miejscu są cztery samochody gaśnicze i 16 strażaków, jak również Grupa Ratownictwa Chemicznego.

Jak informuje TVN Warszawa, prawdopodobnie do wypadku doszło w momencie, kiedy kierowca osobówki próbował wyprzedzać samochody przez zatoczkę. W momencie kiedy skończył się pas rozbiegowy, ford wymusił pierwszeństwo i zderzył się z ciężarówką.

Puławska: "Potem jest tylko gorzej"

W związku ze zdarzeniem, są utrudnienia w całej Warszawie. Korki tworzą się przede wszystkim na Wisłostradzie, Czerniakowskiej i Wale Miedzeszyńskim, a także na ul. Sobieskiego, Sikorskiego oraz w Dolinie Służewieckiej.

Oprócz kolizji na Trasie Siekierkowskiej, doszło również do zderzenia na trasie S8 na wysokości skrzyżowania z Modlińską w kierunku Marek. Doszło tam do zderzenia trzech samochodów. - Są duże utrudnienia, kierowcy szukali objazdów, co spowodowało duży ruch - informuje policja.

Nie przejezdna jest także Puławska. Na miejscu jest nasz reporter Tomasz Golonko: - Stoi cała ulica zarówno w kierunku centrum, jak i Wilanowa. Aby wyjechać z 
z Bielawskiej w Puławską trzeba uzbroić się w cierpliwość. Zajmuje to obecnie 30- 40 minut. Potem jest tylko gorzej. W tej części miasta sparaliżowana jest również komunikacja miejska. Pasażerowie opuścili autobusy i postanowili kontynuować podróż metrem - relacjonuje. 

Komunikacja miejska podczas korków przy ul. Puławskiej.Komunikacja miejska podczas korków przy ul. Puławskiej. Fot. Tomasz Golonko

Zderzenie tramwajów: ranne dzieci

Ponadto, po godz. 16 doszło również do dwóch poważnych wypadków tramwajowych: na pl. Unii Lubelskiej i na pl. Bankowym.

Na placu Unii Lubelskiej zderzyły się składy linii 10 i 14. 

Rannych jest dziewięć osób - wyjaśnia w rozmowie z metrowarszawa.pl Michał Powałka, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich.

Jak podaje TVN Warszawa wśród poszkodowanych była dwójka dzieci. Tramwaje przestały kursować na całej Marszałkowskiej. Ulica została odblokowana przed chodziną 18. 

Jak podaje Zarząd Transportu Miejskiego, w związku ze zdarzeniem drogowym w rejonie przystanku pl. Unii Lubelskiej tramwaje linii 4, 10, 14, 18, 35 w kierunku CENTRUM skierowane zostały na trasy objazdowe od ulicy Nowowiejskiej przez Al.Niepodległości, Racławicką i Wołoską.

Warszawiacy komentują armageddon w Warszawie.

A teraz zobacz WIDEO: Wkurzają cię korki? Zobacz, w jaki sposób powinno się jeździć, żeby je rozładować

Wkurzają cię korki? Zobacz, w jaki sposób powinno się jeździć, żeby je rozładować

Więcej o: