"Homofob w moim kinie?" Widzowie nie chcą Wojciecha Cejrowskiego i protestują

Warszawskie Nove Kino Wisła podpadło widzom. Dlaczego? Wszystko przez Wojciecha Cejrowskiego. - Zrobiła się siara - tłumaczy kino.

Trwa tournee Wojciecha Cejrowskiego po Polsce. Pod koniec maja podróżnik i publicysta wystąpi w Warszawie. Wydarzenie pt. "Maniana w Warszawie!" zaplanowano w Novym Kinie Wisła i zareklamowano jako "pełne dobrego humoru i pozytywnej energii spotkanie". 

Widzowie krytykują...

Kontrowersyjny showman wystąpi w programie stand-up comedy. Nie wszyscy są jednak z tego zadowoleni. Na profilu kina zawrzało.

Jestem w szoku. Naczelny Polski homofob w moim ulubionym kinie? Nie wierzę - skomentował jeden z internautów.
Co jak co, ale tym wydarzeniem nie powinniście się chwalić - napisał ktoś inny.

... a kino kasuje 

Najwyraźniej uwagi widzów do serca wzięli sobie pracownicy kina. Gdy pod postem zapowiadającym wydarzenie posypała się fala krytyki, informacja o spotkaniu zniknęła.

Skasowaliśmy post - przyznaje Jacek Dziduszko, zajmujący się promocją Nove Kino Wisła.

I zaznacza, że kino wynajmuje jedynie salę i w żaden inny sposób nie angażuje się w organizację wydarzenia. Dlaczego zniknął post zapowiadający spotkanie z Cejrowskim?  

Na naszym profilu rzeczywiście zrobiła się siara - mówi wprost Dziduszko.

Mimo krytyki wydarzenie odbędzie się zgodnie z planem. 

Nie pierwszy raz 

Kino Wisła to jedno z najstarszych kin w Warszawie, uruchomione zostało w 1959 roku i usytuowane jest na Placu Wilsona w centrum warszawskiego Żoliborza. Cejrowski, gdy pojawia się w Warszawie, zwykle występuje w Kinie Wisła. Po raz ostatni - w 2015 roku.

Publicysta jest znany ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi. Niejednokrotnie w niewybredny sposób krytykował m.in. mniejszości seksualne i związki partnerskie. Przeciwko jego występom protestowano m.in. w Szczecinie, gdzie miał wystąpić podczas Pikniku nad Odrą. W liście protestacyjnym napisano: 

Obecność Wojciecha Cejrowskiego na organizowanym przez miasto pikniku jest obraźliwa zarówno dla mniejszości etnicznych, religijnych i seksualnych (...) w naszym mieście, jak i dla wszystkich osób brzydzących się homofobią czy rasizmem.

Podobnie było w Trójmieście. Na plakatach informujących o spotkaniach z Wojciechem Cejrowskim pojawiły się wlepki z napisem "Odwołane". - Oto w jaki sposób sodomici starają się zablokować moje występy w Trójmieście - skomentował na swojej oficjalnej stronie Cejrowski.

Więcej o:
Komentarze (205)
"Homofob w moim kinie?" Widzowie nie chcą Wojciecha Cejrowskiego i protestują
Zaloguj się
 • Oceniono 211 razy 131

  Kiedyś cejrowski zapowiadał, że wynosi się z Polandii i zrzeka obywatelstwa. Dalej jest obywatelem i mieszka w Polandii. Czyli zrobił z gęby cholewę. Wiarygodność cejrowskiego jest, tym samym, zerowa.

 • kunwyscigowy

  Oceniono 178 razy 108

  Niedaleko od kina Wisła mieszka Zbafca Narodu - mieszka sam...jak Cerjrowski...no może z kotem. Nie mogą sobie "chłopaki" tam urządzić swojej krypto-gejowskiej maniany.
  Tyle ich łączy samotność, zgorzkniałość, zacofanie, brzydota, mitomania, ksenofobia, fanatyzm...

 • iluminati_semper

  Oceniono 173 razy 91

  Przykro patrzeć na tego Pana. Jego kwieciste koszule nie przykryją jego zgnilizny i smrodu, które pojawiają się w momencie gdy ów jegomość raczy uruchomić organ mowy...

 • newpatric

  Oceniono 161 razy 77

  Cejrowski, odrażająca postać :)

  Kiedyś miałem wrażenie, że jego programy sa OK, dopóki nie zacząłem ich oglądać ...

  Taliban i wąskie horyzonty, powinny nosic tytuł "świat okiem polskiej prowincji"

 • kemor234

  Oceniono 101 razy 59

  Wszystkie ręce na pokład. Pietrzak, Cejrowski. Trzeba poprawić sondaże.
  Gospodarka może upaść. Polska też. Przemianuje się ją na Pislandię.

 • dyktator_bolandy

  Oceniono 110 razy 58

  Cejrowski to typowy pisowski obłudnik- ultrakatolik po rozwodzie , wyemigrował do kraju protestanckiego.

 • louisciffer

  Oceniono 61 razy 37

  Przegońcie tego "mongoła religijnego", najlepiej ... butem.

 • acototak

  Oceniono 69 razy 37

  Kolejny katolicki rozwodnik. Rozwód kościelny można uzyskać w określonych przypadkach, w tym np. z powodu impotencji lub pozbawienia używania rozumu.
  Ciekawe jak było tym razem?

 • loneman

  Oceniono 72 razy 34

  To jest wlasnie typowy "Artysta" i celebryta z bozej laski z ktorego mozna sie smiac niz z wiekszosci co jest pod obstrzalem menelkow bo popieraja opozycje albo sa przeciw Piss. Gosc bredzie dokumentnie i gdyby nie jego moherowosc i egzotyczne podroze to nikt by go nie trawil i sam by wylecial z tv expresowo zamiast Maklowicza:/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX