"Homofob w moim kinie?" Widzowie nie chcą Wojciecha Cejrowskiego i protestują

Warszawskie Nove Kino Wisła podpadło widzom. Dlaczego? Wszystko przez Wojciecha Cejrowskiego. - Zrobiła się siara - tłumaczy kino.

Trwa tournee Wojciecha Cejrowskiego po Polsce. Pod koniec maja podróżnik i publicysta wystąpi w Warszawie. Wydarzenie pt. "Maniana w Warszawie!" zaplanowano w Novym Kinie Wisła i zareklamowano jako "pełne dobrego humoru i pozytywnej energii spotkanie". 

Widzowie krytykują...

Kontrowersyjny showman wystąpi w programie stand-up comedy. Nie wszyscy są jednak z tego zadowoleni. Na profilu kina zawrzało.

Jestem w szoku. Naczelny Polski homofob w moim ulubionym kinie? Nie wierzę - skomentował jeden z internautów.
Co jak co, ale tym wydarzeniem nie powinniście się chwalić - napisał ktoś inny.

... a kino kasuje 

Najwyraźniej uwagi widzów do serca wzięli sobie pracownicy kina. Gdy pod postem zapowiadającym wydarzenie posypała się fala krytyki, informacja o spotkaniu zniknęła.

Skasowaliśmy post - przyznaje Jacek Dziduszko, zajmujący się promocją Nove Kino Wisła.

I zaznacza, że kino wynajmuje jedynie salę i w żaden inny sposób nie angażuje się w organizację wydarzenia. Dlaczego zniknął post zapowiadający spotkanie z Cejrowskim?  

Na naszym profilu rzeczywiście zrobiła się siara - mówi wprost Dziduszko.

Mimo krytyki wydarzenie odbędzie się zgodnie z planem. 

Nie pierwszy raz 

Kino Wisła to jedno z najstarszych kin w Warszawie, uruchomione zostało w 1959 roku i usytuowane jest na Placu Wilsona w centrum warszawskiego Żoliborza. Cejrowski, gdy pojawia się w Warszawie, zwykle występuje w Kinie Wisła. Po raz ostatni - w 2015 roku.

Publicysta jest znany ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi. Niejednokrotnie w niewybredny sposób krytykował m.in. mniejszości seksualne i związki partnerskie. Przeciwko jego występom protestowano m.in. w Szczecinie, gdzie miał wystąpić podczas Pikniku nad Odrą. W liście protestacyjnym napisano: 

Obecność Wojciecha Cejrowskiego na organizowanym przez miasto pikniku jest obraźliwa zarówno dla mniejszości etnicznych, religijnych i seksualnych (...) w naszym mieście, jak i dla wszystkich osób brzydzących się homofobią czy rasizmem.

Podobnie było w Trójmieście. Na plakatach informujących o spotkaniach z Wojciechem Cejrowskim pojawiły się wlepki z napisem "Odwołane". - Oto w jaki sposób sodomici starają się zablokować moje występy w Trójmieście - skomentował na swojej oficjalnej stronie Cejrowski.

Więcej o: