Niebezpieczny incydent na Lotnisku Chopina. Samolot zahaczył o lotniskowy rękaw

- Samolot linii Qatar Airways podczas kołowania zahaczył skrzydłem o lotniskowy rękaw - donosi RMF FM. Ze względu na incydent, nie wystartował o czasie

Airbus A330-300 linii Qatar Airways, który miał miał lecieć do Dohy o 10:15, kołował w porcie. W pewnym momencie zahaczył skrzydłem o jeden z rękawów,

Kłopoty techniczne

Incydent nie pozwolił na start. Jak informuje w oficjalnym oświadczeniu Lotnisko Chopina, przyczyną były kłopoty techniczne. 

Na razie nie wiadomo, kiedy samolot będzie ponownie gotowy do lotu. Najpierw poinformowano, że komunikat w tej sprawie miał pojawić się po 12:30, ale po 13:40 wciąż nie było wiadomo, jakie będą dalsze losy lotu.

Pasażerowie wypuszczeni na halę przylotów

Zdarzenie potwierdza Cezary Pytlos, Rzecznik Prasowy Lotniska Chopina. Jak mówił na antenie TVN24, samolot wylądował w Warszawie po godzinie 6. i wtedy doszło do incydentu - samolot zahaczył o rękaw.

Jak poinformował, wyłączony z użytku jest jeden rękaw dla pasażerów, co nie spowodowało jednak utrudnień w pracy lotniska i nie wpłynęło na opóźnienie samolotów. Pasażerowie zostali wyproszeni z samolotu i wypuszczeni na halę przylotów. 

Na pasażerów lecących do Dohy prawdopodobnie czekać będzie zastępcza maszyna. RMF FM podało, że inne loty nie powinny być opóźnione.

Więcej o: