Oślepiał pilotów laserem. Złapany na gorącym uczynku

Mężczyzna mieszkający w Ursusie oślepiał laserem pilotów samolotów pasażerskich startujących z lotniska. 49-latkowi postawiono już zarzuty.

Dochodzenie w sprawie mężczyzny oskarżonego o oślepianie laserem pilotów samolotów prowadzili policjanci z Komisariatu Policji Warszawa Okęcie. Funkcjonariusze przesłuchali świadków i rozpoczęli poszukiwania podejrzanego.

Udało się zlokalizować miejsce

Piloci dość dokładnie określali punkt, z którego mierzono w ich kierunku laserem, dlatego szybko udało się zlokalizować miejsce przebywania sprawcy. Funkcjonariusze przez cały czas współpracowali również z Polską Agencją Żeglugi Powietrznej.

Ślad prowadził na Ursus, do mieszkania 49-latka. Mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku. Na miejscu oprócz narzędzia zbrodni - lasera, znaleziono broń hukową bez zezwolenia oraz telefon komórkowy - prawdopodobnie skradziony.

Do 8 lat więzienia

Według polskiego prawa używanie lasera w celu oślepiania pilotów zagraża również bezpieczeństwu pasażerów. Grozi za to kara do 8 lat więzienia.

Zobacz także WIDEO: Przełomowa zmiana prawa. W tym państwie pozwolenie na posiadanie marihuany dostaniesz na każdym lotnisku

Przełomowa zmiana prawa. W tym państwie pozwolenie na posiadanie marihuany dostaniesz na każdym lotnisku

Więcej o: