Z Warszawy do słonecznej Kalifornii. Rusza najdłuższe połączenie lotnicze z Polski

Dziś startuje najdłuższe połączenie z lotniska Chopina. Linie lotnicze LOT polecą z Warszawy do Los Angeles. Samolot pokona około 10 tysięcy kilometrów.

Los Angeles jest kolejnym miastem w USA, do którego dociera LOT. Wcześniej mogliśmy polecieć do Chicago i Nowego Jorku. Wkrótce linia chce również otworzyć połączenie do Newark.

Nad Grenlandią, Oceanem Atlantyckim

Lot z Warszawy do Los Angeles potrwa 12, 5 godziny. Na pokonanie tego dystansu samolot będzie potrzebował ok. 70 ton paliwa. Pasażerowie będą podróżowali nad Grenlandią, Oceanem Atlantyckim czy Kanadą.

Pierwszy rejs rozpocznie się w poniedziałek o godz. 16.30. Boeing 787 pokona aż 10 tys. kilometrów.

Cztery razy w tygodniu

Za bilet w jedną stronę zapłacimy od 1800 zł do 3 tysięcy złotych (w cenie promocyjnej ok. 1800 zł w obie strony). LOT będzie obsługiwał to połączenie cztery razy w tygodniu: w poniedziałki, wtorki, piątki i soboty. Pasażerowie skorzystają z Boeingów 787, czyli Dreamlinerów.

PLL LOT chwali się, że będzie jedyną linią lotniczą w regionie, realizującą bezpośrednie połączenia z Los Angeles. Liczy więc, że korzystać z nich będą nie tylko Polacy, ale także obywatele innych krajów Europy Wschodniej i Środkowej. Dopasował nawet rejsy tak, by mogli oni wygodnie się przesiąść z lokalnych połączeń.

Do dyspozycji będą trzy klasy podróży: LOT business class, LOT premium economy i LOT economy class. Do obsługi pasażerów przygotowanych jest 10 członków załogi.

Więcej o: