Wiceprezydent chciał porozmawiać o "wielkiej Warszawie" z wolontariuszami. Nikogo nie spotkał

Wiceprezydent Warszawy chciał sprawdzić, czy PiS przeprowadza konsultacje w sprawie "wielkiej Warszawy". Udał się do punktów, w których mieli stacjonować wolontariusze. Nikogo nie zastał.

Wiceprezydent sprawdził na mapie, gdzie będą odbywać się konsultacje w sprawie "wielkiej Warszawy". Wybrał trzy stacje metra: Ratusz Arsenał, Nowy Świat - Uniwersytet i Centrum Nauki Kopernik.

Nikt nikogo nie widział

- W piątek usłyszeliśmy, że będą wskazane osoby z informacjami, ulotkami i materiałami. Mamy mnóstwo pytań, których nie wyjaśnia strona internetowa czy spotkania z wojewodą i posłem Sasinem – mówił dziennikarzom wiceprezydent.

Na żadnej nie spotkał informatorów, z którymi można by skonsultować projekt PiS dotyczący ustroju Warszawy. Olszewski miał również pytać o wolontariuszy przechodniów. Nikt wolontariuszy na swojej drodze nie spotkał.

John Travolta odwiedził Warszawę

W internecie już pojawiają się komentarze drwiące z fikcyjnych konsultacji Prawa i Sprawiedliwości. Rzecznik miasta, Agnieszka Kłąb, wykorzystała charakterystyczny gif z Johnem Travoltą.

Dziś ruszają bezpośrednie konsultacje

Gościem porannego wydania dzieńdobryWP był Jacek Sasin. Tłumaczył się dziennikarce, dlaczego zapowiadane na stronie dotyczącej konsultacji metropolitalnej Warszawy rozmowy z mieszkańcami się nie odbywają.

- W piątek wystartowaliśmy ze stroną internetową i ankietą internetową, dzisiaj ruszamy z bezpośrednimi konsultacjami z mieszkańcami - powiedział w programie Sasin. Jak dodał, konsultacje 30 marca odbędą się na Mokotowie i w Wołominie w "miejscach powszechnie dostępnych. - Odsyłam do strony internetowej, tam będą wszystkie lokalizacje - powiedział Sasin.

Więcej o: