Burza po zwolnieniu Makłowicza. Internauci już wiedzą, jak dopieką TVP

Zwolnienie Roberta Makłowicza z TVP wywołało burzę wśród internautów. W ramach sprzeciwu postanowili zorganizować Wielkie Gotowanie pod siedzibą telewizji. Swój udział zadeklarowało już prawie 6 tysięcy osób.

Jak piszą organizatorzy, nie mają wątpliwości, że decyzja TVP o zwolnieniu Makłowicza miała charakter czysto polityczny i nie miała najmniejszego związku z poziomem programu kulinarnego znanego krytyka.

Wielkie gotowanie pod siedzibą TVPWielkie gotowanie pod siedzibą TVP Print Screen Facebook.com

Chciał się odciąć od polityki

- Wspólne gotowanie ma być wyrazem wsparcia dla Roberta Makłowicza i sprzeciwem wobec działań władz mediów publicznych, które eliminują wszystkie postaci niezgadzające się z przyjętą przez nie linią polityczną - czytamy w wydarzeniu. 

W opinii "solidarnych" współpraca z krytykiem kulinarnym została przez TVP zerwana nie dlatego, że zaangażował się on w politykę, a właśnie dlatego, że chciał się od niej trzymać z daleka. 

- Pan Makłowicz w swoich programach przez lata dawał przykład wysokiej kultury i dobrego smaku - piszą. - Również poza nim wykazuje się klasą i stonowaniem w swoich wypowiedziach - dodają.

Organizatorzy apelują do uczestników wydarzenia, by powstrzymywali się od nienawistnych i wulgarnych komentarzy pod czyimkolwiek adresem. - Chcemy, by nasze wydarzenie przebiegło w przyjaznej, sympatycznej atmosferze - piszą.

Nie jesteśmy związani z KOD

Jak podkreślają organizatorzy, nie są oni powiązani z żadną opcją polityczną i nie działają z niczyjej inspiracji. - Nie mamy nic wspólnego z KODem ani którąkolwiek z partii opozycyjnych. Jesteśmy zwykłymi, młodymi ludźmi, którym zależy, by media publiczne w Polsce zachowały rozum i godnośc człowieka - informują.

Jak dodają, wszystkich zainteresowanych uczestnictwem we wspólnym gotowaniu, zabronione będzie prezentowanie jakichkolwiek emblematów partyjnych, flag czy innych znaków symbolizujących przynależność polityczną. - Jesteśmy otwarci na wszystkich i chcemy się dzielić pozytywną energią, polityka zaś zawsze przynosi podziały i negatywne emocje. Zostawcie banery i transparenty w domu, a zamiast tego weźcie uśmiechy, jedzenie i garnki - apelują.

Wielkie gotowanie potrwa od 11 rano w niedzielę do 23.

Skrytykował TVP

Robert Makłowicz został zwolniony z Telewizji Polskiej za to, że zarzucił TVP manipulację przy wykorzystaniu jego wypowiedzi do spotu reklamowego. - Słowa, których użyłem, dotyczyły programu Bake Off: Ale ciacho! - o czym świetnie wiedzieli realizujący spot - jednak świadomie i bez mej wiedzy zacytowali je w innym kontekście - mówił wówczas słynny kucharz.

TVP kilka dni później zerwała umowę z Makłowiczem. Programy kulinarne gwiazdora, między innymi słynna audycja "Makłowicz w podróży", zniknęły z anteny Telewizji Polskiej.

- Dostarczono mi przed chwilą kurierem urzędowe pismo, w którym TVP odstępuje od umowy na realizację cyklu „Makłowicz w podróży” z chwilą odebrania epistoły. To oznacza, że po prawie dwudziestu latach me programy niebawem znikną z anteny telewizji publicznej, a niektóre nakręcone już premierowe odcinki nie zostaną przez nią kupione i wyemitowane - pisał na Facebooku krytyk

TVP chce w dodatku pozwać krytyka kulinarnego. Żąda od Roberta Makłowicza odszkodowania „adekwatnego do poniesionych strat wizerunkowych i publicznych przeprosin” ze strony krytyka.

Robert Makłowicz: "Wolę żywy ogień. I wielką lodówkę lubię"

Więcej o:
Komentarze (265)
Burza po zwolnieniu Makłowicza. Internauci już wiedzą, jak dopieką TVP
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 184 razy 164

  Kurski usmażony.Wolałabym nie konsumować..Ale reakcja słuszna.Za ciemnego luda mu się należy.Za lekceważenie inteligencji Polaków.I za leśniczówkę.

 • gadagadu

  Oceniono 128 razy 116

  no dobra .....

  czy nie można TVP1 , TVP2 , TVPolonia , TVPKultura , TVP..... itd.

  zrobić w "pay & play-u" ....... płacę i oglądam ....... jak mam ochotę .......

 • qwaszx222

  Oceniono 132 razy 110

  Lubię Pana Makłowicza za styl klasę i sposób w jaki prowadzi swój program. W Pisie nie ma miejsca na kulturę. Wrzaski, szyderczy śmiech i sra...w swoje gniazdo tym popisuje się rząd Wstyd mi za nich.

 • rzywwy

  Oceniono 103 razy 91

  Takich do pozwania za straty wizerunkowe i materialne to jest trochę więcej. Tyle, że oni ciągle w TVP pracują...

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 98 razy 88

  Ostatecznie są ludzie którzy nie podróżują fizyczne ale dzięki takim programom dowiedzieli się, że ludzie południa nie znają próchnicy zębów. No teraz należy czekać, kiedy otworzy miłościwy pan, te obiecane stomatologiczne gabinety w każdej 8 klasowej szkole.

 • Maria Bobrowska

  Oceniono 96 razy 84

  A ciemny lud niech płaci abonament ,a pisowcy i tak sobie z tego wszystkiego nic nie robią i robią swoje.

 • Pierre Dolpis

  Oceniono 86 razy 74

  pewne jest jedno:
  pisowskie nibypaństwo chyli się ku upadkowi.
  tak się jakoś dziwnie składa, że Polacy z durnymi pisiorami potrafią wytrzymać max 2 lata....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX