Awantura na środku wielopasmowej ulicy. Kierowcy puściły nerwy

Samochodowa kamera nagrała awanturę, do której doszło na rondzie Daszyńskiego w Warszawie. Kierowca volkswagena na środku jezdni próbował sprowokować do bójki innego kierowcę.

Wideo z awantury zostało opublikowane w serwisie YouTube.

Miał szarpać i opluć kierowcę

Niestety nie widać na nim, co tak zdenerwowało kierowcę volkswagena touareg, który na środku jezdni wyszedł ze swojego samochodu i zaczął prowokować do bójki kierowcę dacii. 

Według relacji świadków, mężczyzna miał szarpać i krzyczeć na kierowcę dacii. A nawet go opluć. Zdaje się, że przed prawdziwą bijatyką powstrzymało kierowców wyłącznie miejsce zdarzenia - środek czteropasmowej ulicy.

Trzasnął drzwiami

Jak domniemają świadkowie oraz internauci, najprawdopodobniej kierowca volkswagena chciał wjechać przed dacię, ale jej kierowca nie chciał mu ustąpić.

Po krótkiej i ostrej wymianie zdań, kierowca volkswagena trzasnął drzwiami dacii, następnie wrócił do swojego pojazdu. 

Jak mówi autor wideo, oba samochody odjechały spokojnie w stronę centrum. Sam postanowił wysłać wideo do warszawskiej drogówki, gdyż jego zdaniem tak nie powinno się rozwiązywać sporów, zwłaszcza na środku drogi.

Skontaktowaliśmy się z policją, aby dowiedzieć się, czy zarejestrowali zgłoszenie odnośnie do zdarzenia. Jak poinformowało nas biuro prasowe komendy rejonowej nikt nie zgłaszał sytuacji sfilmowanej i udostępnionej na portalu internetowym.

Ludzie boją się agresywnego zachowania

Według badania Ipsos z 2016 roku 80 proc. Europejczyków boi się agresywnego zachowania innych kierowców. Jednocześnie 54 proc. z nich obraża innych uczestników i nadmiernie używa klaksonu w kierunku tych, którzy ich zdenerwowali.

Więcej o: