Bo źle się poczuł. 93-latek wjechał w samochód, który wylądował na torowisku

Do kolizji z udziałem 93-latka doszło na skrzyżowaniu ul. Popiełuszki z ul. Krasińskiego na warszawskim Żoliborzu. W wyniku uderzenia jeden z kierowców wjechał w torowisko.

Do zderzenia volkswagena ze skodą doszło dzisiaj przed godz. 10. W wyniku kolizji kierowca skody wylądował na torowisku. Na 20 minut został wstrzymany ruch tramwajowy.

Kolizja, nie wypadek 

Zderzenie nie zostało zakwalifikowane jako wypadek, lecz jako kolizja. Doszło do niej prawdopodobnie z winy starszego mężczyzny, który, jak relacjonuje Tomasz Oleszczuk z Komendy Stołecznej Policji, miał się źle poczuć za kierownicą.

Na miejsce przyjechała karetka, ale ostatecznie nie zabrała ze sobą poszkodowanego - informuje.

Jak dodaje, ukarany został wyłącznie kierowca volkswagena - mandatem w wysokości 250 zł. 

Miał 93 lata

Jak podaje serwis tvnwarszawa.pl, który był na miejscu zdarzenia, kierowca volkswagena miał 93 lata.

Tej informacji nie potwierdził w rozmowie z metrowarszawa.pl oficer prasowy, gdyż, jak powiedział, w przypadku zwykłej kolizji policja nie zbiera takich informacji przy przyjęciu zgłoszenia.

Senior za kierownicą 

Nie ma limitu wieku, do którego można w Polsce siadać za kierownicą. Wymogiem są aktualne badania lekarskie. Z policyjnych danych wynika, że u osób powyżej 60 roku wskaźnik liczby wypadków na 10 000 osób wynosi 4,3 procent, a wśród najmłodszych kierowców ponad 17.  

Krajem, który wychodzi naprzeciw starszym kierowcom, jest Francja. Pracownicy tamtejszej drogówki regularnie organizują szkolenia dla kierowców-seniorów. 

Więcej o: